Як можна викликати з відпустки. виклик працівника з відпустки.

Відповідно до Трудового кодексу роботодавець може викликати співробітника з відпустки , але відгук допускається лише за згодою самого працівника. Дані дії мають бути оформлені документально, в іншому випадку це буде порушенням трудового законодавства.
Інструкція
1
Згідно зі статтею 125 Трудового кодексу, дострокове переривання відпустки може бути здійснено лише за згодою самого працівника. Виходячи з цієї умови, ви повинні отримати від працюючої людини позитивну відповідь, виражений його підписом у повідомленні. Складіть лист на адресу працівника. У ньому вкажіть причини, що призвели необхідність його присутності на робочому місці. Також у повідомленні ви можете прописати і дату закінчення відпустки .
2
Оформіть розпорядчий документ - наказ. Обов'язково вкажіть причину (наприклад, виробнича необхідність), П.І.Б. і посада працівника, дату повернення до роботи. У документі напишіть і ті умови, які ви згодні виконувати в ситуації, що склалася, наприклад, ви можете прописати, що надасте невикористану частину щорічної відпустки в будь-який зручний для працівника час або замініть її грошовою компенсацією. Підпишіть наказ і віддайте на підпис працівникові, після цього поставте печатку компанії.
3
В особистій картці співробітника поставте позначку про те, що відпустка була достроково перерваний. Не забудьте віддати наказ в бухгалтерію для подальшого розрахунку заробітної плати та заповнення табеля обліку робочого часу.
4
Підкоригує графік відпусток. Можливо, він зрушить. Ви повинні отримати від співробітника заяву про те, що він виходить на роботу. Цей документ навіть необхідний у тому випадку, якщо присутній підпис працівника на повідомленні.
5
Пам'ятайте, що відкликання можна здійснювати стосовно не всіх категорій працівників, наприклад, викликавши з відпустки вагітну жінку, ви ризикуєте «нарватися» на великий штраф. Дана умова стосовно і для неповнолітніх співробітників, пенсіонерів за віком, інвалідів, а також людей, зайнятих роботою з шкідливими умовами праці.
Кожному фахівцю, що виконує трудову функцію на підприємстві, належить відпустка. Період відпочинку співробітника визначається графіком відпусток, затвердженим наказом директора на календарний рік. У деяких випадках необхідний достроковий вихід з відпустки, що дозволено ТК РФ. Але відкликання можливе лише за згодою працівника.
Вам знадобиться
  • - документи працівника;
  • - графік відпусток;
  • - документи підприємства;
  • - бланк службової записки;
  • - бланк наказу;
  • - Трудовий кодекс РФ.
Інструкція
1
Дзвінок з відпустки оформляється наказом директора, але перед виданням розпорядження складіть службову записку. Адресуйте її на ім'я керівника організації. У змістовній частині документа напишіть персональні дані, посада співробітника , якого потрібно відкликати з відпустки. Вкажіть період відпочинку, а також число днів, на які переривається покладається відпустку. Впишіть причину відкликання. Як правило, це виробнича необхідність. Завірте службову записку підписом керівника відділу, де оформлений фахівець. Направте документ на резолюцію директору.
2
Зв'яжіться з працівником, які у відпустці. При отриманні згоди співробітника на відгук оформите наказ. Врахуйте, що відмова фахівця на достроковий вихід не є порушенням трудової дисципліни. Тому будь-які заходи покарання будуть протизаконними, такими, що порушують права працівника.
3
Складіть наказ. Напишіть в «шапці» документа найменування організації, а також номер, дату розпорядження. В якості теми впишіть відкликання з відпустки. У полі причини видання наказу вкажіть виробничу необхідність чи іншу причину, яка написана в службовій записці керівника служби, де працює працівник. Впишіть персональні дані, назва посади спеціаліста, а також період його відпустки. Вкажіть кількість днів, на які переривається відпочинок співробітника .
4
Запевніть наказ підписом директора, начальника кадрової служби. При виході на роботу ознайомте з розпорядженням співробітника . Врахуйте, що підписи фахівця недостатньо. Попросіть працівника написати наступну фразу: «З відкликанням згоден».
5
Решта дні відпустки співробітник вправі замінити грошовою компенсацією або перенести на інший період. Роботодавець зобов'язаний узгодити це з фахівцем. При перенесенні відпочинку обов'язково зафіксуйте час подальшого відпустки у відповідному графіку. Проінформуйте працівника про те, що залишок відпочинку можливо включити в наступний відпустку, тобто продовжити його.