Як намалювати вазу з фруктами. Як красиво намалювати натюрморт.

Ваза з фруктами може займати центральне місце у вашому натюрморті. Також вона може бути єдиним предметом на вашому малюнку. Щоб правильно її намалювати, досить дотримуватися декількох правил.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - простий олівець;
  • - ластик;
  • - матеріали для роботи в кольорі.
Інструкція
1
Якщо ваза має високу ніжку - доцільно розташувати аркуш паперу вертикально. В іншому випадку зафіксуйте його горизонтально. Намітьте зразкову розміщення даного об'єкта. Проведіть вертикальну лінію - невидима вісь, яка проходить через центр вази. Далі порахуйте кількість кіл в посудині. Згідно з їх кількістю проведіть горизонтальні лінії, що перетинають вісь. Намітьте довжину верхнього овалу (окружність на площині в перспективі виглядає саме так). Виміряйте олівцем відстань від центральної осі вази до лівого і правого кінця овалу. Воно повинно бути однаковим.
2
Проведіть таку ж операцію з усіма окружностями вази. Потім прорисуйте кожен овал. Чим нижче він розташований, тим більше його ширина, перевіряйте це за допомогою олівця. Потім з'єднайте краю еліпсів, утворивши контур посуду. Намітьте в чаші розташування яблук, груш та іншого колами і овалами. Далі прорисуйте кожен видимий вам фрукт. Якщо є окремі фрукти, що лежать поруч з вазою, побудуйте кожен з них. Для цього у круглих об'єктів (яблука, персики) малюйте верхній, середній і нижній еліпс, потім з'єднувати їх за формою. У овальних об'єктів (банани, груші) малюйте поперечні овали (перетин).
3
Намітьте на вазі додаткові деталі, якщо вони є - малюнок, нерівна поверхня (ребристість), ручки і пр. Потім позначте відблиски, тінь на посуді і фруктах. Не забудьте також про падаючу тінь. За допомогою ластику видаліть всі невидимі лінії і лінії побудови. Приступайте до роботи в кольорі.
4
Заповнювати малюнок починайте з фону. Потім переходьте до фруктів, намітьте основні колірні плями. Вазу «заливайте» колером зверху вниз. Якщо ви працюєте кольоровими олівцями, то штрихування потрібно накладати за формою об'єкта (це стосується і посуду, і їстівного). У варіанті роботи з фарбами форму передати ви зможете за допомогою гри зі світлом і тінню. Не забувайте про відблиски. Якщо олівець ви можете стерти ластиком, то фарбу навряд чи розмиє водою. Тому відразу залишайте відблиски чистими. Допускається легка їх заливка.