Як можна купити баню зі зрубу.

Дерево є екологічно чистим матеріалом для споруди, що особливо важливо при будівництві лазні. Щоб швидше звести парну на ділянці, слід використовувати готовий дерев'яний зруб. Вибрати підходящий варіант можна, якщо знати особливості різних конструкцій і властивості деревини.
Інструкція
1
Підберіть матеріалСруб лазні виконується з різних порід як листяних, так і хвойних дерев. При виготовленні використовують осику, ялина, сосну, кедр, модрину. Кожна деревина має свої переваги. Наприклад, ялина довго зберігає білий колір, має велику смолистість, але сучковатость; осика не береться під розтріскування і не змінюється при тривалому впливі з вологою. Модрина і кедр перевершують по стійкості до гниття інші матеріали, але через високу вартість частіше застосовується тільки для внутрішньої обробки лазні. Зупиніть свою увагу на зрубі з сосни. Через високого вмісту смоли матеріал мало залежить від атмосферних опадів та підвищеної вологості. Крім того, соснові колоди при усушку практично не деформуються.
2
Оберіть планування срубаОна залежить від декількох факторів, основними з яких є розмір майданчика, склад сім'ї та наявність коштів. Наприклад, для сім'ї з 3-5 чоловік буде достатнім зруб лазні розміром 3х4 м. Якщо ви ставите баню окремо, догляньте великий зруб, що дозволяє обладнати в ньому не тільки парилку, але роздягальню і мийну.
3
Оберіть тип углаОбратіте увагу на те, як з'єднуються між собою кути зрубу. Основними способами рубки кутів є «лапа» і «чаша». При з'єднанні колод в «чашу» кути виходять могутніше і міцніше. Але на них йде багато деревини, а тому зруб виходить дорогою. У конструкції в «лапу» кути зрубу слабше і вимагає менше лісу. Таке з'єднання менш тепле і лазня зажадає додаткового захисту від холоду. Якщо ви не обмежені в коштах, вибирайте зруб з колоди з кутом «чаша вниз». Такі стіни добре зберігають тепло, менше схильні атмосферних опадів, а тому довше прослужать.
4
Визначте міцність деревини Властивості деревини характеризує ширина її річних кілець: чим вони тонше, тим міцніше матеріал. Якщо ви віддаєте перевагу сосні, вибирайте зруб з колод з вузькими річними шарами. Зверніть увагу на колір зрізу - він має бути червоно-бурого кольору.
5
Оцініть якість деревини Вибирайте зруб з колод, на поверхні яких немає гнильних проявів темного кольору. Крім того, якщо видно отвори (червоточини) - деревина пошкоджена короедами і недовговічна. Наявність уражень говорить про неякісне матеріалі зрубу - на таку будову не варто звертати увагу.
Зверніть увагу
Зруб з бруса майже не схильний до утворення тріщин, деформації і не вимагає конопатки щілин.
Корисна порада
Не вибирайте для лазні зруб з високою стелею - таке приміщення потрібно довше прогрівати.