Як лудити дроти.

Пайка служить надійним засобом з'єднання металів. Перш ніж з'єднувати таким способом дроти , їх необхідно правильно підготувати і залудити. Це потрібно для забезпечення якості з'єднання. Недбале лудіння дроти не дозволить забезпечити надійний електричний контакт, а з часом неминуче призведе до псування з'єднання.
Вам знадобиться
  • - ніж;
  • - пінцет;
  • - плоскогубці;
  • - паяльник (паяльна станція);
  • - припой ( олово);
  • - флюс (каніфоль або паяльна паста).
Інструкція
1
Зніміть з кінців з'єднувальних проводів ізолюючий шар. Використовуйте для цього ніж, підрізавши їм ізоляцію по колу і акуратно витягнувши її. Довжина очищеного ділянки дроти визначається способом з'єднання проводів і може скласти 10-30 мм.
2
Кінчиком ножа зачистите провід до блиску. Це необхідно, щоб видалити з металевою жили залишки ізолюючого шару і окислів. Якщо провід складається з безлічі тонких мідних жил, перед такою зачисткою розпушити кінчик дроти , надавши йому вид віяла. Після зачистки скрутіть багатожильний провід, щоб він не разлохматітся.
3
Розігрійте паяльник, включивши його в електричну мережу. Переконайтеся, що жало паяльника чисте. При необхідності очистіть його від окислів напилком або надфілем і потріть кілька разів нагріте кінчик жала про дерев'яну дощечку. Прикладіть паяльник до оголеної частини дроти , щоб він також розігрівся.
4
Доторкніться жалом паяльника до каніфолі, потім до шматочка припою, щоб він рівномірно розподілився по робочій поверхні. Піднесіть жало до проводу, який ви хочете залудити. Якщо провід в достатній мірі розігрітий, припой рівномірно розподілиться по поверхні дротяного джгута.
5
Для підвищення ефективності операції злегка потріть жалом вздовж дроти з різних сторін. Щоб уберегтися від опіків, утримуйте провід пінцетом або плоскогубцями.
6
Якщо каніфоль швидко розтікається або випаровується, знову умочіть в неї жало паяльника, а потім наберіть чергову порцію припою. Розплавлена каніфоль повинна обволікати всю контактну поверхню дроти . Якщо провід ретельно зачищений, процес лудіння відбувається досить швидко.
7
Переконайтеся, що кінчик дроти покритий рівномірним шаром припою. Якщо джгут має погано оброблені місця, повторіть процедуру лудіння ще раз.