Як малювати людини: покроковий урок.

Зображення людської фігури - захоплююча частина творчості художника. Цей об'єкт надає можливості для дослідження. Водночас, малювати його складніше, ніж іншу натуру. Практикуйтеся, вдосконалюйте свої навички та майстерність, і побачите результати.
Вам знадобиться
  • аркуш паперу, олівець, ластик, планшет, затискачі
Інструкція
1
Візьміть м'який графітовий олівець. Він добре ковзає, тому ідеальний для створення начерків новачками. Також вам буде потрібно дошка для малювання з плоскою, гладкою, пружною поверхнею. Для роботи вам підійде шматок Мазоніта, що має товщину 0,5 см і закруглені краї. Приготуйте м'який папір для малювання, що має зернисту фактуру. Крім того вам знадобляться чотири пружинних затиску для закріплення паперу на планшеті.
2
Навчіться бачити рух і передавати його в малюнку. Поспостерігайте за ким-небудь, а потім зробіть кілька начерків, щоб вловити динаміку. Вчіться створювати такі міні-малюнки швидко, не зупиняючись, оцінюючи пропорції натури, правильно розміщуючи об'єкт на аркуші, враховуючи його величину.
3
Знайдіть середню точку об'єкта. Це вирішить проблему пропорцій. Візуально розділіть об'єкт на дві половини. Допомогти в цьому може легкий начерк, який вам потрібно зробити, щоб знайти середину між верхом голови і ступнями. Перевірте себе за допомогою олівця. Прикладіть його кінчик до верхньої точки об'єкта на ескізі і прикладіть палець до знайденої середньої точці. Потім, не відпускаючи палець, вирівняйте олівець до середини і подивіться, збігся чи палець з основою ступні.
4
Потренируйтесь в схематичному зображенні різних частин людського тіла. Воно може складатися з об'ємних і простих форм. Тимчасово опустіть деталі і подивіться на фігуру як на витесані з каменю форму. Навчіться зображати великі форми, а потім перейдете до моделювання деталей. Вчіть, що висота голови використовується як основна одиниця виміру фігури людини . Пропорції у людей різні, але в пропорціях схожі.
5
Майте на увазі, що скелет і м'язи утворюють сукупність гнучких і жорстких елементів людського тіла. Художнику необхідно знати, як працюють м'язи, щоб правильно передати структуру фігури. Вивчіть основні точки: в якої прикріплені м'язи, де закінчується рух. Є безліч ділянок, де видно обриси кісток, незалежно від статури людини . Ці моменти необхідно врахувати при зображенні людини .
6
Переходьте до зображення деталей фігури людини . Пам'ятайте, що тіло жінки відрізняється від чоловічого великим вмістом жирових тканин і більш м'якими, округлими формами. У жінок вузькі плечі і широкі стегна, а у чоловіків навпаки. Є й інші відмінності в будові тел різних статей: м'якість рис обличчя, будова шиї, ключиць, грудної клітки, сідниць.
7
Зверніть увагу на голову людини . Найяскравіша її частина - особа. Воно буває різним: округлим, широким, квадратним. На ньому зосереджений головний фокус уваги, особливо на очах. Спробуйте зобразити різні за формою очі і брови. Пограйте з вигином брів, розташуванням очних западин. За допомогою носа теж можна вдало передати характер людини , як і за допомогою рота. Постарайтеся побачити взаємозв'язок між головою і руками, адже кисті теж можуть видавати емоції.