Як можна стати актором.

Представники інших професій нерідко вважають акторів мало не небожителями. Тими, хто виходить на сцену або дивиться з екрану, милуються, їм заздрять, про них говорять. Багато хто мріє опинитися на їхньому місці, навіть не замислюючись про те, що теж могли б стати акторами, якщо як слід постараються. Акторські здібності можна і потрібно розвивати.
Вам знадобиться
  • - учитель вокалу;
  • - учитель танців;
  • - театральна студія;
  • - книги з історії театру,
  • - класична література;
  • - відеозаписи зі спектаклів і репетицій.
Інструкція
1
Тверезо оціните свої можливості. Цілком ймовірно, що деякими необхідними акторові якостями ви вже володієте. Якщо ви добре співаєте, танцюєте, володієте відмінною дикцією або вмієте робити ляльок і розігрувати з ними невеликі сценки, вам вже є, від чого відштовхнутися. Той, хто нічого подібного не вміє, теж не повинен засмучуватися. Дуже багато чому можна навчитися, в тому числі і самостійно.
2
Актор драматичного театру в першу чергу повинен вміти красиво говорити. Якщо є якісь дефекти мови, постарайтеся від них позбавитися. Справа піде значно швидше, якщо ви звернетеся до хорошого логопеда. Невеликі недоліки можна виправити і самостійно, за допомогою вправ для мовного апарату.
3
Перевірте, наскільки добре ви знаєте літературу. Перегляньте списки творів, які Міністерство освіти рекомендує для шкіл з поглибленим вивченням гуманітарних дисциплін. Геть те, чого не читали. До цих списків додайте деяку кількість драматичних творів, написаних в ті ж періоди. В школі їх вивчають не так вже й часто, але акторові необхідно їх знати.
4
Вивчіть історію театру. Це теж можна зробити самостійно. Допоможуть вам не тільки книги, але і відеозаписи. Історична реконструкція зараз надзвичайно популярна, мода відновлювати старовинні явища торкнулася і театру. Подивіться в тому числі і записи, де сучасна трупа повністю повторює стару постановку.
5
Якщо ви ніколи не займалися співом чи танцями, запишіться в вокальний та хореографічний гуртки. Можна брати уроки і у приватних викладачів. Крім того, музичні і танцювальні школи нерідко організують подібні групи для тих, хто вже вийшов зі шкільного віку. Вам потрібно навчитися володіти своїм тілом і поставити голос.
6
Запишіться в театральну студію або в аматорський театр. Такі колективи є в багатьох клубах і будинках культури. Там ви зможете спробувати себе на сцені. В самодіяльному колективі під керівництвом хорошого театрального педагога ви зрозумієте, чим сценічна мова відрізняється від звичайної і навчитеся сценічному руху. Там же ви зрозумієте, чи хочете ви стати професійним актором або віддаєте перевагу театр як хобі.
7
Якщо ви відчули, що не уявляєте своє життя без сцени, дізнайтеся, чи є у вашому місті театральні навчальні заклади. Це не обов'язково спеціалізований вуз або коледж, може бути і студія при місцевому театрі. І пам'ятайте про те, що багато великі актори починали свій життєвий шлях зовсім не на театральних підмостках.
Корисна порада
Дуже корисно контролювати себе з боку. Наприклад, ви вирішили розіграти моно-спектакль. Попросіть кого-небудь з близьких записати його, і подивіться, що у вас вийшло.