Як накладати джгут при артеріальній кровотечі.

Виникають ситуації, коли при травмі, на при заходів, при кровотечі, недоступна негайна лікарська допомога. В цьому випадку бажано знати, як можна допомогти собі і іншій самостійно, на при заходів, як накласти джгут в разі пошкодження артерії.
Інструкція
1
Виберіть підручний матеріал для накладення джгута. Ним може служити марля, бинт, шматок тканини, шнур. Також бажано мати олівець, ручку або гілочку дерева для закріплення джгута на потрібному місці.
2
Визначте, чи дійсно пошкоджена артерія. Це можна зрозуміти за кольором крові. Венозна кров має насичений темно-червоний колір з відтінком синяви. Артеріальна кров, навпаки, яскраво-червона. Ця різниця викликана специфікою концентрації в кожному виді крові кисню і вуглекислого газу. Також тип кровотечі можна визначити по його інтенсивності. З артерії кров буде текти значно сильніше, ніж з вени. Тому таке кровотеча і потрібно припиняти за допомогою джгута.
3
Виберіть відповідне місце для накладення пов'язки. Вона Повинна знаходитися вище, ніж місце травми. На при заходів, при кровотечі з артерії передпліччя джгут слід закріплювати на плечі. При травмі гомілки - вище коліна.
4
Накладіть джгут. Для цього затягніть смужку тканини або шнур таким чином, щоб нижче його перестав промацуватися пульс. Це означатиме, що кров скоро зупиниться. Можна зав'язати шнур вузлом або накрутити його кінець, на при заходів, на олівець, і закріпити його. Так буде простіше при необхідності послабити тиск.
5
Запам'ятайте, а краще запишіть точний час накладення джгута. Його не можна залишати занадто надовго, інакше це загрожує серйозними проблемами з частиною тіла, в якій припинився кровотік. Влітку і в теплі джгут можна зберігати протягом одного-двох годин, а на холоді - не більше півгодини. За цей час потрібно доставити потерпілого до лікарні для надання кваліфікованої медичної допомоги. В крайньому випадку, якщо лікаря поблизу раніше немає, потрібно послабити джгут, дати кровотоку відновитися і, якщо з рани продовжує текти кров, затягнути його назад. Однак боле одного разу така дія повторювати вкрай небажано.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VjgGDSRqAiM