Як намалювати портрет дівчинки. Як намалювати обличчя дівчинки простим олівцем.

Казкова принцеса або справжня майбутня королева, дівчинка з персиками, селянська дівчинка з кошиком ... У кожному обличчі, відображена на портреті , крізь дитячу безпосередність проглядається жіноча краса, яку зумів розгледіти художник. І навіть зараз, коли фототехніка стає все більш доступною, намальований портрет таїть у собі особливу красу. Портрет дівчинки можна намалювати в будь-якій техніці. Наприклад, олівцем.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - прості олівці Т і 2-3М.
Інструкція
1
Ви, напевно, звертали увагу на те, що за пропорціями дитяче обличчя дещо відрізняється від дорослого. І навіть якщо донька дуже схожа на маму, особа малятка буде трохи більш округлим, а очі - трохи більше по відношенню до розміру обличчя. Уважно розгляньте це обличчя і спробуйте визначити співвідношення його висоти і ширини.
2
Малювати починайте твердим олівцем. Деякі лінії вам доведеться потім прибрати або сховати під штрихування. Намалюйте вертикальну лінію. Вона проходитиме через середину лоба, перенісся, носогубні складки, рот і підборіддя. Особа має вийти симетричним. Відзначте на цій лінії приблизну висоту голови.
3
Розділіть лінію на 6 або 7 рівних відрізків, залежно від віку дівчинки. У підлітка буде 7 частин, у дошкільнята - 6. Нижня губа буде перебувати на рівні другого допоміжної лінії знизу, кінчик носа - на другий, лінія очей - на третьому. Приблизно на рівні лінії очей або трохи нижче буде найширша частина обличчя. Відзначте по цій лінії рівні відстані в обидві сторони від осьової.
4
Тонким олівцем намітьте овал. Накидайте лінію волосся. Визначте співвідношення ширини носа до ширини обличчя у верхній частині і на рівні ніздрів. Відкладіть відповідні відстані від осьової лінії. Дуже заманливо скористатися лінійкою, але при малюванні робити цього не варто.
5
Від осьової відкладіть відстані до внутрішніх кутів очей, а потім і до зовнішніх. Визначте висоту очей по відношенню до їх ширині. Накидайте очі, повіки та брови. Прорисуйте ніс тонкими лініями. Все це робіть твердим олівцем.
6
Точно так само, як ви це робили при побудові носа і очей, відзначте точками довжину губ в одну й іншу сторону. Прорисуйте рот. Нанесіть складки. Наприклад, якщо дівчинка посміхається, зморшки утворюються у губ і біля очей. Прорисуйте зуби.
7
Намалюйте дівчинці зачіску. Контур зачіски ви вже намітили, залишилося тільки довгими штрихами намалювати волосся. Штрихи повинні лягати за напрямками росту волосся.
8
Намалюйте шию і плечі. Шия дитини виглядає дещо коротший, ніж у дорослого, якщо порівнювати з шириною особи.
9
Намалюйте шию і плечі. Шия дитини виглядає дещо коротший, ніж у дорослого, якщо порівнювати з шириною особи. Доповніть малюнок складками плаття, вирізом горловини і т.д.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=t8yFl1vU64k
Жіноча краса може стати ще притягательнее і загадковіше, якщо зафіксувати її на папері. Намальований жіночий портрет несе в собі набагато більше емоційного настрою і певної атмосфери, ніж фотографія. І саме тому портрет и досі так цінуються навіть в епоху сучасної цифрової техніки. Для того щоб намалювати жіночий портрет , вам необхідно знати правила побудови людського обличчя, щоб враховувати пропорції і створювати красиві і реалістичні малюнки.
Інструкція
1
Для початку нанесіть на аркуш паперу вертикальну лінію симетрії, щодо якої ви будете вибудовувати всі фрагменти особи дівчини.
2
прорисовуючи частини обличчя, не забувайте про пропорції - ширина очі повинна становити одну п'яту всієї ширини голови, а відстань між очима дорівнює ширині одного ока, як і відстань від куточка ока до краю голови. Також ширині очі відповідає ширина носа і лінія підстави підборіддя.
3
В достовірності та емоційної насиченості портрет а велику роль відіграють очі - саме від погляду залежить атмосфера малюнка і дуже важливо зобразити правильний і впізнаваний погляд на портрет е, так як саме від очей залежить впізнаваність людини на малюнку.
4
Визначте форму основних рис обличчя вашої моделі - лінія змикання губ повинна бути пряма, а самі губи можуть бути як повними, так і тонкими. Також визначте форму овалу обличчя і контури зачіски. Нанесіть на папір начерк овалу обличчя, поєднуючи його з пропорційною шиєю.
5
Потім також у вигляді начерку зобразите волосся, що покривають голову. Волосся повинні гармонійно поєднуватися з формою голови і її ракурсом. Вивірити розмір очей і тип вигину брів, нанесіть їх контури на відповідні області обличчя.
6
Накидайте загальну форму носа, а потім - обриси рота. Рот повинен розташовуватися строго симетрично по відношенню до підборіддя. Деталізуйте фрагменти особи більш чітко, опрацьовуючи їх глибину і об'єм.
7
Нанесіть на малюнок області світлотіні за допомогою штрихування і розтушовування, виходячи з того, з якого кута на обличчя падає світло. Доопрацювати погляд дівчини на портрет е, деталізуйте волосся і портрет буде закінчений.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=D7n1lCDBdVk