Як краще заточувати ковзани.

Для того щоб кататися на ковзанах з задоволенням, необхідно за ними вчасно доглядати. Як тільки ви почали відчувати втрату балансу, зменшення швидкості обертання, уповільнення ковзання - задумайтеся про заточення ковзанів. Якісна заточка забезпечить прекрасний контроль леза, швидке ковзання, впевненість в катанні.
Вам знадобиться
  • - верстат для заточування;
  • - абразивний круг або камінь.
Інструкція
1
Визначте, що для вас важливіше - стабільність або висока маневреність. Для різних типів катання є різні комбінації радіусів профілю та желобка. Наприклад, якщо ви віддаєте перевагу стиль «метелик», виберіть варіант заточки з подвійним жолобком. При цьому коник затачивают дуже гостро в районі каблука і носка, а в середині - менш гостро.
2
Підберіть оптимальний контур (профіль) леза залежно від необхідної маневреності, швидкості обертання і старту та інших характеристик катання. При цьому, чим вище ваш вага, тим більший контакт контура леза з льодом необхідний. Від радіуса контуру леза безпосередньо залежить стабільність і баланс, чим більше радіус, тим менше тертя і вище швидкість. Водночас, швидкі повороти робити складніше.
3
Зверніть увагу на нахил - кут, під яким лезо впирається в лід. Намагайтеся дотримуватися оптимальний кут, оскільки занадто великий нахил назад порушить баланс тіла, і ви втратите здатність до прискорення.
4
Спробуйте правильно підібрати глибину желобка - увігнутою заточки нижньої поверхні леза. Чим менше радіус желобка, тим краще буде ковзання, але зате збільшиться сила тертя.
5
Знімайте однакову кількість металу з зовнішньої і внутрішньої сторони лез. Не допускайте перегріву металу при заточуванні. Нерівномірна заточка лез ковзанів призведе до появи дисбалансу на льоду.
6
Після проведення заточки доведіть леза ковзанів до оптимальної гостроти і бажаного кута. Для цього застосовуйте або алмазний абразивний брусок, або спеціальний полірувальний камінь, або доводочной каменем під певним кутом до граней леза. Останні способи найчастіше використовуються в професійному спорті.
Корисна порада
Постарайтеся точити ковзани частіше, але при цьому знімати менший обсяг металу, так ковзани прослужать довше і будуть завжди у відмінній формі.