Як намалювати торс.

Малювати людини цікаво, але досить важко. Якщо ви тільки вчитеся малювати, не варто братися відразу за цілу фігуру людини в складній позі. Потренуйтеся спочатку в зображенні окремих частин тіла, наприклад торса . Так ви складете уявлення про форму людського тіла і будову мускулатури.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - лист щільного паперу;
  • - ластик.
Інструкція
1
Найкраще для початківця рисувальника в якості моделі використовувати статую. Вона нерухома, і в той же час це буде малюнок з натури. Або ви можете зробити малюнок з фотографії. Розгляньте техніку на прикладі малюнка жіночого торса .
2
Проведіть посередині листа вертикальну лінію. Фігура людини симетрична, віссю симетрії є хребет. Відмітьте, як згинається ця вісь в просторі. Намалюйте її положення щодо вертикалі. Відзначте верхню і нижню точки малюнка. Розбийте торс на прості фігури. Наприклад, основну форму жіночого торса можна представити у вигляді двох усічених конусів. Подивіться, як ці фігури розташовані один щодо одного.
3
Проведіть допоміжні лінії, на яких будуть розташовуватися симетричні частини тіла. Розташування цих ліній визначте візуальними вимірами за допомогою олівця. Щоб легше було знайти розташування деталей торса , розбийте дві основні форми тіла на 2, 3 або 4 рівні частини. Постійно порівнюйте малюнок з моделлю. Подумки розділіть торс моделі на 3-4 рівні частини і звіртеся з малюнком. Намалюйте груди у вигляді конусів. Позначте розташування пупка і плечей.
4
Продовжуйте уточнювати малюнок. Зобразіть ключиці, покажіть розташування м'язів живота та їх форму. Лініями вкажіть основні кордону світлотіней.
5
Округліть геометричні форми, надавши їм більш правдоподібний вигляд. Ретельно розгляньте розташування м'язів. Зверніть увагу на півтони - саме вони впливають на те, як виглядають м'язи. Приберіть непотрібні допоміжні лінії. Почніть заштриховувати малюнок.
6
Штрихи повинні повторювати форму тіла. В першу чергу покажіть найтемніші ділянки тіла - так ви відразу позначите обсяг. Середні півтони на малюнку штрихуються в одному напрямку, в темних додається ще один шар протилежних штрихів. Знайдіть найсвітліші частини малюнка і висвітліть їх за допомогою гумки. Легкі півтони розітріть серветкою.
Корисна порада
Щоб краще зрозуміти будову тіла людини, вивчіть анатомічний атлас.