Як мити піщанок.

піщанок дуже зручно утримувати в неволі. Ці милі і забавні звірятка швидко звикають до людей, невибагливі і не володіють специфічним запахом на відміну від багатьох інших гризунів. Як і всіх тварин, піщанок необхідно купати, але робити це потрібно зовсім незвичайним способом.
Вам знадобиться
  • - пісок для шиншил;
  • - невелика місткість;
  • - спеціальна гребінець або зубна щітка;
  • - волога ганчірочка.
Інструкція
1
Мити піщанок у воді не можна, так як вони погано переносять вологість і можуть швидко захворіти. Якщо шерстка вашого улюбленця виглядає неохайно і перестала блищати, влаштуйте для нього пісочну ванну. Звірятко з великим задоволенням буде купатися в піску, а його шкурка знову стане чистою і почне блищати.
2
Придбайте в зоомагазині спеціальний пісок для шиншил. Насипте його в невелику миску і поставте в клітку до піщанкам. Через 30-40 хвилин ємність необхідно прибрати. Якщо пісок залишити на більш тривалий час, гризуни будуть використовувати його в якості туалету.
3
Ставте миску з піском не менше двох разів на тиждень. Це дозволить зберегти шкіру і хутро тварини в хорошому стані. Поступово видаляйте забруднений пісок, а на його місце досипайте чистий.
4
Тих піщанок, які не хочуть купатися самостійно, акуратно натріть піском або тальком. У крайніх випадках шерстку можна злегка змочити теплою водою з пульверизатора, тільки стежте за тим, щоб вода не потрапила в очі і вуха улюбленця.
5
Якщо песчанка сильно забруднилася і пісочна ванна не допомагає, акуратно протріть забруднену шерсть вологою ганчірочкою або намоченим ватним диском, а після не забудьте ретельно висушити звірка за допомогою махрового рушника.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не використовуйте звичайний річковий пісок, його структура більш груба і сильно відрізняється від покупного, тому може нашкодити гризунові. Щоб шерстка ваших улюбленців не бруднити, намагайтеся якомога частіше прибирати клітку або акваріум, в яких утримуються тварини. Перш ніж висаджувати звірка назад у чисту клітку, переконайтеся в тому, що вона абсолютно суха.
Корисна порада
піщанок, що мають світлий окрас, не рекомендується годувати буряком і морквою (особливо перед виставкою), так як ці продукти можуть легко забарвити шерсть, а вивести подібні плями за короткий час вкрай складно.