Як написати план занять.

Кожному педагогу крім виконання своїх першочергових обов'язків доводиться складати ряд звітних документів. Одним з цих документів є план занять. Його можна скласти на тривалий термін, наприклад, навчальний рік, півріччя, чверть. У цьому випадку план називається тематичним і, певною мірою, служить оцінкою кваліфікації вчителя, показником цього, наскільки відповідають його знання і професійні навички вимогам шкільної програми. Але план можна написати і на яку-небудь конкретну тему, тобто на один урок.
Інструкція
1
Перш за все необхідно чітко вказати тему уроку. Наприклад: «Столітня війна, причини її початку і хід» - якщо мова йде про урок історії середніх віків.
2
Подумайте і вкажіть в розробляється план е, в якій формі буде протікати урок. Тобто проведете ви урок в традиційному стилі (перевірка засвоєння попереднього матеріалу, подача нового, самостійна робота, відповіді на питання учнів), або буде щось інше. Наприклад, велику частину уроку можна провести у формі вікторини, розглядати альтернативні варіанти розвитку подій і т.д.
3
Розбийте урок на складові частини. Наприклад: «Вступ», «Перевірка пройденого матеріалу», «Основна частина», «Закріплення нового матеріалу», «Завдання додому» і т.п. Бажано хоча б приблизно вказати, скільки часу має зайняти кожна частина уроку.
4
Особливу увагу необхідно приділити тому, щоб нова тема зацікавила школярів, добре запам'яталася ім. Тому в план е заняття вкажіть, за допомогою яких методів ви хочете стимулювати інтерес і активність ваших учнів, спонукати їх до самостійного вивчення матеріалів, що відносяться до теми. Наприклад, на етапі «Закріплення нового матеріалу» можна запропонувати дітям обговорити питання: як могло статися, що неграмотна селянська дівчина Жанна була допущена до двору дофіна, майбутнього короля Карла VII, а потім стала Орлеанської Дівою - символом боротьби і надії для цілої держави? Що цьому сприяло в тій конкретній історичній обстановці? Або: а за яким сценарієм могли піти подальші події, якби Жанні не вдалося зняти облогу з Орлеана?
5
Обов'язково вкажіть в план е, що знадобиться вам для успішного проведення уроку (наприклад, методичні посібники, карти, демонстраційні матеріали тощо.).