Як намалювати фактуру.

Для додання декоративності фонам та додаткової реалістичності поверхням предметів, на них можна накласти фактуру , створену за допомогою інструментів програми Photoshop. Одним із засобів імітації рельєфній поверхні є фільтр Texturizer.
Вам знадобиться
  • Програма Photoshop
Інструкція
1
На готову поверхню можна накласти імітацію рельєфу, намальовану в окремому документі. Для цього опцією New меню File створіть документ з білим фоном в режимі RGB. Залийте його нейтральним кольором, скориставшись опцією Fill меню Edit і вибравши зі списку в полі Contents пункт 50% Gray. Текстурізатор можна застосувати і до білого шару, але рельєф в цьому випадку буде ледь помітний.
2
Відкрийте настройки фільтра опцією Texturizer групи Texture меню Filter. Можете застосувати для цього опцію Filter Gallery, яка знаходиться у верхній частині того ж меню, і переключитися на Texturizer у вікні.
3
За умовчанням за допомогою цього фільтра можна імітувати поверхню грубої тканини, пісковика, полотна і цегляної кладки. Втім, Texturizer дозволяє довантажувати користувальницькі текстури формату psd. Якщо ви хочете створити подобу площині з тріщинами, кори дерева, черепиці, підберіть якісний знімок підходящої поверхні і збережіть його у файл psd. У вікні Texturizer клікніть по кнопці праворуч від списку текстур і завантажте файл.
4
Налаштуйте розмір зразка текстури, відрегулювати параметр Scaling. Налаштування Relief дасть вам можливість керувати глибиною рельєфу текстури. Відбувається це за рахунок посилення контрасту середніх тонів, тому зловживати цим параметром не варто. В іншому випадку картинка буде виглядати як після надмірного посилення різкості.
5
Виберіть зі списку Light напрямок світла, що падає на створювану поверхню. При необхідності включіть опцію Invert, яка поміняє місцями опуклі і увігнуті місця на зображенні. Ця опція може стати в нагоді у випадку, якщо цегляна кладка на картинці, з якою ви працюєте, виявилася увігнутою.
6
Застосуйте налаштування фільтра до зображення кнопкою ОК. Опцією Save меню File збережіть створений рельєф в файл psd.
7
Для накладення намальованого таким способом рельєфу на фрагмент готової картинки відкрийте її в Photoshop і перетягніть у вікно зображення шар з рельєфом інструментом Move Tool. Якщо файл, в який ви додаєте фактуру , збережений у форматі jpg, розблокуйте картинку, двічі клікнувши по фоновому шару.
8
Перемістіть рельєф під зображення опцією Send Backward групи Arrange меню Layer. Якщо фактура додається до окремої деталі картинки, змініть розмір і положення рельєфного шару в просторі опціями групи Transform меню Edit. Накладіть зображення на рельєф в режимі Color. Зайві частини шару з фактурою зітріть інструментом Eraser.
9
Для збереження підсумкової картинки застосуєте опції Save або Save As меню File.