Як бути, якщо гроші зараховані не на той розрахунковий рахунок.

Більшість платежів між юридичними особами відбувається в безготівковій формі, тобто грошові кошти списуються з ра рахункового рахунку платника і зараховуються на розрахунковий рахунок одержувача. Іноді бувають неприємні випадки, коли гроші приходять іншому одержувачеві, а не тому, кому вони насправді призначалися. Це може статися через невірно вказаних реквізитів, помилки оператора банку або ще з якоїсь причини.
Інструкція
1
Наприклад, в платіжному дорученні була допущена помилка - зазначений інший розрахунковий рахунок одержувача. Він існує насправді, належить цілком конкретній юридичній особі, тільки ваш платіж призначався не йому. Таке іноді трапляється при великій завантаженості працівників бухгалтерії. Як бути в подібній ситуації?
2
Надішліть офіційний лист на ім'я керівника цієї організації або головного бухгалтера. Коротенько поясніть ситуацію і попросіть повернути на ваш розрахунковий рахунок помилково перекладену суму. Лист має бути підписана керівником організації-платника і завірено його печаткою. До нього необхідно додати ксерокопію платіжного доручення, за яким банк перевів кошти.
3
У більшості випадків гроші досить швидко повертаються назад. Якщо ж з якоїсь причини керівництво підприємства, куди вони були помилково переведені, затримує повернення, слід попередити, що ви звернетеся з позовом до суду, зажадавши ще й сплати відсотків за користування чужими грошовими коштами. Як правило, після цього питання вирішується без зволікань.
4
Може статися й таке: в результаті помилки в платіжному дорученні зазначено розрахунковий рахунок, який взагалі не існує (наприклад, було переплутано порядок цифр). У цьому випадку керівнику або головному бухгалтеру підприємства необхідно звернутися до банку з письмовою заявою про відкликання цього платіжного доручення. Оскільки за кожну банківську операцію стягується певний відсоток (комісія), буде проведена службова перевірка, щоб встановити, з чиєї вини допущена помилка. Якщо виявиться, що помилки у платіжному дорученні допустив співробітник бухгалтерії організації-платника, комісія залишиться у банку, а якщо помилився банківський оператор, комісію повернуть платнику.