Як дізнатися звуковий драйвер.

Якщо замість звичної мелодії вітання в процесі завантаження комп'ютера ви чуєте тишу при включених і справних колонках, то однією з можливих причин вашої біди може бути проблема із звуковим драйвером . Для того щоб виправити цю помилку, може знадобитися повторна установка програмного забезпечення для звукового пристрою. Ось тут і виникає питання: а як, власне, дізнатися, який звуковий драйвер потрібен для правильної роботи вашого комп'ютера? Зробити це можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер
Інструкція
1
Якщо ви не є володарем програми Everest, то обов'язково скачайте її. Програма умовно-безкоштовна, має російськомовний інтерфейс і дуже проста у використанні. За допомогою цієї програми можна без зусиль дізнатися про ваш комп'ютер практично все.
2
Для початку запустіть Everest. Тепер виберіть у вікні програми пункт меню - «пристрої». Далі послідовно: «Пристрої windows» - «Звукові, відео та ігрові пристрої». У випадаючому списку ви побачите назву звукової карти. Швидше за все, це буде Realtek. Натиснувши на зображення, в нижній частині вікна ви побачите всю цікаву для вас інформацію.
3
Ще один спосіб. Зайдіть в меню пуск. Знайдіть там значок «Мій комп'ютер» і натисніть на нього правою кнопкою миші. У вікні виберіть «Диспетчер пристроїв». В диспетчері пристроїв відкрийте «Звукові, відео та ігрові пристрої». У списку ви зможете прочитати ім'я звукової плати. Двічі клацніть по ній лівою кнопкою миші. Відкриється нове вікно. Виберіть вкладку "Драйвер". Тепер ви побачите всі потрібні вам відомості.
В даний час практично ніхто не купує окремі звукові карти. В сучасних материнських платах звукові карти є інтегрованими, що забезпечують хорошу якість звуку. Але як і з будь-яким іншим обладнанням, зі звуковими картами також можуть бути збої в роботі. Дуже часто відсутність звуку на комп'ютері можна виправити переустановленням драйвера на звукову карту.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, програма TuneUp Utilities, доступ в інтернет
Інструкція
1
Дізнатися, який саме необхідний драйвер, можна системним способом і за допомогою спеціальних утиліт. Натисніть по значку «Мій комп'ютер» правою кнопкою мишки і виберіть параметр «Диспетчер пристроїв». Знайдіть рядок «Звукові пристрої» і навпроти неї натисніть по стрілочки. З'явиться назва звукової карти, встановленої на вашому комп'ютері. Знаючи її назва, скачайте необхідний драйвер з мережі інтернет.
2
Якщо ви відкрили вкладку «Звукові пристрої», а там замість назви вашої звукової карти написано «Невідоме обладнання», то скористайтеся іншим способом. Скачайте програму діагностики та настройки комп'ютера TuneUp Utilities. Встановіть її на комп'ютер.
3
Запустіть програму. Після першого запуску вона почне сканувати комп'ютер на наявність проблем. Якщо хочете, можете перервати цей процес, натиснувши «Скасувати». Якщо дочекаєтеся закінчення сканування, погодьтеся на пропозицію програми про виправлення проблем. Тепер вам доступно головне меню програми.
4
У верхньому вікні програми виберіть вкладку «Виправлення проблем» і клацніть по рядку «Показати системну інформацію». Далі виберіть вкладку «Пристрої». Зверніть увагу на саме нижнє вікно «Звукові пристрої». В цьому вікні знайдіть напис «Лінійний вхід». Навпаки цього напису і буде рядок з назвою драйвера , який використовує ваша звукова карта. Також в цьому вікні буде відображена додаткова інформація про звуковому обладнанні комп'ютера.
5
Для пошуку драйверів можете скористатися інтернет-браузером або скачайте програму DriverPack Solution. Вона автоматично знайде і встановить драйвера на звукову карту.