Як виплатити гроші працівнику.

У відповідності з трудовим законодавством заробітна плата повинна видаватися не рідше двох разів на місяць шляхом перерахування на ощадний рахунок, пластикову карту або готівкою в касі підприємства. Для видачі зароблених коштів необхідно заповнити відомості № Т-49, 51 або 53.
Вам знадобиться
  • - платіжні відомості;
  • - табель обліку робочого часу.
Інструкція
1
Виплачуйте зарплату своєчасно два рази на місяць. Терміни виплат вкажіть у внутрішніх правових актах підприємства. Якщо працівник отримує кошти по банківській карті або ощадному розрахунковому рахунку, нарахування та виплати виробляєте за формою уніфікованої відомості № Т-49. Відомість оформляйте в єдиному екземплярі згідно документам обліку робочого часу.
2
Для проведення виплат відомості повинні бути правильно заповнені. Записуйте всю інформацію чорним або синім чорнилом, не допускайте помилок і виправлень. На титульний аркуш внесіть всю інформацію про вашу організацію без скорочень, повне найменування цеху, відділу або структурного підрозділу, якому ви будете видавати зарплату.
3
Заповніть графу «Загальна сума», в графі №1 вкажіть порядковий номер, в графі №3 ПІБ співробітника, суму для виплат вкажіть у відповідній графі дебетом №70.
4
Пред'явіть заповнену відомість керівнику підприємства, отримаєте підпис головного бухгалтера підприємства.
5
Отриману суму для видачі зарплати можна зберігати в касі не більше трьох днів. Лише в районах Крайньої Півночі і прирівняних до нього територіях ви можете залишити готівку грошові кошти, призначені для виплати зарплати, до 7 календарних днів.
6
З кожного співробітника ви зобов'язані отримати документ, що засвідчує особу, посвідчення або пропуск. На підставі пред'явлених документів видавайте зарплату, отримуйте підпис у відповідній графі, що грошові кошти отримані. Якщо зарплату отримує нотаріально довірена особа, ознайомтеся з довіреністю, її номер внесіть у відповідну графу, підтверджуючу правомірність одержання.
7
Якщо хтось не встиг отримати зарплату, порахуйте решту суми, депонується її, оформіть видатковий ордер, здайте гроші в обслуговуючий банк. В кінці відомості внесіть відомості про депонованої сумі.
8
Все номера платіжних відомостей зафіксуйте в журналі обліку під наступним порядковим номером.