Як повернути борги по кредиту.

Борги , що виникли в результаті несвоєчасного внесення платежів за кредитами, можна повернути в добровільному або примусовому порядку. Якщо боржник не впевнений, що в найближчому майбутньому зможе погасити борг, він може попросити відстрочку платежу або діяти іншими доступними способами.
Вам знадобиться
  • - заява в банк про відстрочку;
  • - заява до суду;
  • - виконавчий лист.
Інструкція
1
Про заборгованість та її сумі банк зобов'язаний повідомити вас шляхом СМС-повідомлення, надіславши його на номер, який ви дали при оформленні позики, або відправити вимогу про оплату поштою рекомендованим листом, який вручали під розписку.
2
Добровільне погашення всієї суми заборгованості, штрафів, пенні, неустойки ви можете здійснити в платіжних терміналах або в касі банку. Як тільки ви внесли всю суму за боргами, повідомите банк, що ваші зобов'язання виконані.
3
Якщо ви не маєте можливості розрахуватися по кредиту, зверніться в центральний офіс банку із заявою про відстрочку платежів. Відповідно до закону банк може дати відстрочку на 6 місяців, але при цьому процентна ставка по кредиту суттєво збільшиться. Відстрочка надається сумлінним позичальникам, які раніше справно платили по кредиту, але в силу обставин, що склалися утворилися борги. Поважність причини підтвердіть довідкою про скорочення, звільнення, хвороби або іншими документами, підтверджуючими, що ви тимчасово не можете платити за боргами.
4
У разі якщо поважної причини не існує, отримаєте кредит в іншому банку, щоб розрахуватися з виниклою заборгованістю. Але цей варіант підходить лише в тому випадку, якщо ви точно впевнені, що у вас будуть кошти для погашення знову оформленого кредиту.
5
Невиконання вимог кредиторів може привести до того, що всю суму боргу, штрафів, пені, неустойки з вас стягнуть у примусовому порядку. Протягом трьох років з моменту виникнення заборгованості кредитор має право звернутися до суду.
6
На підставі постанови суду буде видано виконавчий лист, за яким можна звернути примусове стягнення з доходів боржника, ощадних банківських рахунків, з майна або залучити його до адміністративних примусових робіт на необмежений термін.