Як давати гроші в борг під розписку.

Час від часу в житті виникають ситуації, коли терміново потрібні гроші на рішення будь-яких життєвих проблем. Одні беруть на роботі аванс в рахунок майбутньої зарплати, інші оформляють кредит у банку, а треті вважають за краще попросити в борг у родичів, друзів і колег. Якщо до вас звернулися з подібним проханням, і ви готові її виконати, не забудьте взяти з боржника грамотно оформлену розписку.
Інструкція
1
Найбільш правильний підхід до позичання грошей - укладення договору позики із зазначенням суми, строку, відсотків, паспортних даних кредитора і позичальника. Але в цій ролі цілком може виступити розписка, оскільки вона відповідає вимогам дотримання простої письмової форми.
2
Звичайно, гарантій стовідсоткового повернення боргу ні договір, ні розписка дати не можуть, але у вас з'явиться реальна можливість повернути свої гроші через суд. Тому обов'язково беріть з позичальника письмове зобов'язання повернення позики.
3
Якщо борг просять знайомі чи сусіди, зазвичай ніхто не соромиться вимагати розписку, але коли йдеться про близьких друзів і родичів, це чомусь вважається непристойним. Насправді в грошових питаннях подібна педантичність недоречна: життєві обставини складаються по-різному, може статися так, що друг або родич згодом відмовиться повертати борг, а вам буде нічим довести обґрунтованість своїх вимог в суді.
4
Особливих вимог до оформлення розписки немає, але простежте за тим, щоб вона містила всі істотні умови: суму позики цифрами і прописом, дату передачі грошей, термін повернення, відсотки, прізвища, імена, по батькові позичальника і кредитора, їх паспортні дані, адреси реєстрації, розпис боржника в отриманні грошей з її повною розшифровкою.
5
Розписка служить важливим документом, який доводить факт передачі грошей у борг, тому поставтеся до її складання серйозно. Не варто використовувати для цих цілей перший-ліпший обривок газети або зворотний бік рекламної листівки - тільки чистий аркуш паперу.
6
Краще, якщо боржник напише розписку від руки: так йому згодом буде складніше відмовитися від авторства. Перевірте її зміст, зверніть увагу на відповідність паспортних даних оригіналу документа.
7
Можна залучити до складання розписки свідків, які своїми підписами на ній зафіксують факт передачі грошей. Але найбільш оптимальний вихід - вчинення правочину в присутності нотаріуса: завірена їм розписка не залишить позичальникові можливостей ухилитися від повернення боргу , посилаючись на тимчасову втрату пам'яті, розуму, підписання документа під тиском і погрозами, у стані алкогольного сп'яніння і т.д. Тому, позичаючи більшу суму, зверніться до послуг нотаріуса.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CS0IuaBNNIM
Час від часу всі ми стикається з проблемою боргів . Хтось позичає гроші у близьких і знайомих, щоб заощадити на відсотках, а хтось дає гроші в борг, щоб виручити близької людини. Правильне оформлення даної угоди дозволяє уникнути непорозумінь при поверненні грошей.
Вам знадобиться
  • Нотаріус, аркуш паперу, довідки про дохід, паспортні дані
Інструкція
1
Оформлення основного документаЕслі ви збираєтеся зайняти людині N-ну суму грошей, і бажаєте у майбутньому уникнути непорозумінь і обману, постарайтеся оформити хоча б мінімальний пакет документів. Оформіть розписку - основний боргів ой документ. Саме цей документ розглядається судом у разі виникнення розбіжностей. У розписці слід вказати суму боргу, максимальні терміни повернення, як самого боргу, так і відсотків, призначених за користування отриманою сумою. Крім цього можна прописати потенційні штрафні санкції. У розписці обов'язково має бути присутня чітко прописана фраза про отримання боржником усієї суми. Крім того слід вказати дату передачі денег.Уделіте особливу увагу підписам. Підписувати розписку повинні всі учасники угоди. Кожен підпис потрібно супроводжувати розшифровкою. В окремих випадках бажано вказати паспортні данние.В принципі, розписка може мати підписи тільки кредитора і боржника, проте в деяких випадках бажано завірити підписом свідків. Якщо ви бажаєте убезпечити себе від неприємних нюансів, оформіть і завірте угоду в присутності нотаріуса. Підпис нотаріуса гарантує справжність боргів ого документа. У випадку судового розгляду розписка, завірена нотаріально, не вимагає експертиз справжності підписів та інших перевірок.
2
Оформлення залогаЕслі сума боргу досить значна, має сенс позичити гроші під заставне забезпечення. У цьому випадку необхідно оформити додатковий договір застави, який також засвідчується нотаріально. Якщо в якості застави виступає автомобіль, договір застави реєструється в ГИББД. Якщо під заставу оформляється житло, договір реєструють в БРТІ. Це дозволить уникнути «тихої» продажу заставного майна. У договорі застави доцільно вказати можливість дострокового розірвання договору в разі, якщо боржник потрапляє в ситуацію, коли повернення боргу стає неможливим. Наприклад, втрата основного джерела доходу, кримінальна відповідальність і так далі.
3
Оформлення додаткових документовПрежде ніж позичити гроші знайомому, постарайтеся уточнити стан фінансових справ потенційного боржника. В якості документа, що засвідчує його фінансову спроможність, можна використовувати довідку про доходи з місця роботи.
Зверніть увагу
Якщо боржник не поспішає повертати гроші, зверніться в офіційну контору, що спеціалізується на поверненні боргів. А от до "браткам" звертатися не варто - може обійтися набагато дорожче, ніж ви можете собі уявити.
Корисна порада
Перш ніж віддати гроші в борг, гарненько подумайте, чи готові ви їх повністю втратити? Життя - мінлива штука, передбачити всі нюанси просто не можливо.