Як робити контурні карти.

На контурних картах друкуються тільки обриси (контури) географічних об'єктів. При цьому даються кордону тільки окремих з них: частин світу чи країн. Це по суті «німа» карта з орієнтирами і опорними пунктами, які повинні допомогти в подальшій роботі над картою.
Інструкція
1
Придбати готову контурну карту сьогодні не проблема. Зазвичай вони випускаються у вигляді навчальних посібників адресованих конкретним класам. Але якщо з якоїсь причини у вас немає необхідної контурній картки , то її без проблем можна зробити самому.
2
Найпростіше - знайти в інтернеті навчальний сайт, завантажити з нього потрібну карту і роздрукувати її на принтері. Але можна скористатися і іншими способами. Прикладіть до шибки географічну карту і закріпіть її скотчем. Прикрийте зверху чистим аркушем. Через папір буде дуже добре просвічуватися карта. Візьміть олівець і акуратно обведіть просвечивающиеся контури.
3
Можна зробити контурну карту за допомогою кальки або копірки. Для цього покладіть на географічну карту прозору кальку і обведіть олівцем або ручкою контури континентів і країн. Або навпаки, покладіть під карту з атласу чистий аркуш, зверху накладіть копірку, яку накрийте картою. Потім обережно обведіть її олівцем.
4
Легко зробити контурну карту за допомогою трафарету. Виріжте з непотрібною картки частини світу або країни, наклейте для міцності на картон. Потім накладіть отриманий трафарет на чистий аркуш паперу і обведіть олівцем. Цим способом можна не тільки зробити контурну карту, але й розмножити її, швидко виготовивши потрібну кількість примірників.
5
Не забудьте підписати контурну карту. У правому верхньому куті вкажіть прізвище, ім'я та клас. У лівому верхньому куті проставте номер роботи і впишіть її назву.
6
Наносьте на свою карту елементи рельєфу чорним кольором, а водні об'єкти - синім. Якщо у вас є сумніви в правильності того й іншого, то виконуйте роботу простим олівцем, який при необхідності можна легко підкоригувати.
7
Написи намагайтеся робити дрібно й чітко. Бажано використовувати друковані літери. Назви гір і рік розташовуйте уздовж хребтів і річкових звивин, назви рівнин вписуються по паралелях.
Зверніть увагу
Наносьте на контурну карту тільки ті об'єкти, які потрібно за завданням. Слідкуйте за цим, тому що перевантажена карта стає практично нечитаною.
Корисна порада
У разі якщо назва не поміщається на карті, поставте біля нього цифру, а внизу розшифруйте, що вона позначає.