Як зробити гуртки. Як зробити макуха в домашніх умовах.

Гуртки - це пристосування для лову риби на живця. Вони представляють із себе плоскі диски, пофарбовані в різні кольори, на які намотана волосінь з металевим повідцем і насадженим живцем. Риба вистачає наживку, перевертає гурток і цим дає сигнал рибалці. Гуртки для лову щуки можна зробити в домашніх умовах.
Інструкція
1
Для цього з пінопласту або дошки вирізають диск діаметром в межах 15 см. Товщина його повинна бути не більше 2-3 см. По центру роблять наскрізний отвір на 15 мм під штир. Уздовж всієї окружності по ребру прорізається канавка завглибшки до 10 мм. А з одного краю робиться невеликий проріз для закріплення волосіні.
2
Все шорсткості на поверхні ретельно шліфуються. Після чого гурток просочують оліфою і фарбують. На нижню сторону наносять білий колір, а для верхньої вибирають червону, помаранчеву та інші яскраві фарби. Це необхідно для того, щоб щука добре бачила гурток здалеку. В цілому, він повинен нагадувати котушку з-під волосіні.
3
Виготовляють дерев'яний кілочок по діаметру наскрізного отвору, забарвлюють в колір верхньої сторони гуртка з чорною вертикальною смугою в середині. Закріплюють його в отворі, для більш щільного контакту використовують гумові колечка або пробку. Основна довжина кілочка повинна виступати над верхньою стороною гуртка. На кінчику випилюється борозенка на 15 мм.
4
Обладнується гурток міцної волосінню довжиною до 15 м. Подвійний петлею вона закріплюється і намотується по діаметру в канавці. Потім вставляється в бічну проріз і утримується там шматочком гуми, далі проводиться через борозенку на кінчику кілочка. Потім на кінець волосіні надівається ковзний вантаж і дробинка.
5
Металевий повідець оснащується одинарним гачком, трійником або двійником, на який насаджується живець за спинку або губу. Повідець прикріплюється до волосіні і опускається в воду. Довжину спущеною з гуртка волосіні треба відміряти так, щоб живець зміг плавати майже у самого дна. Гурток для щуки готовий до риболовлі.