Як в'язати пінетки-кеди. пінетки кеди гачком інструкція.

Пінеткі- кеди - це досить щільні пінетки, зв'язані гачком з двох видів пряжі. Схожість зі спортивним взуттям їм додає шнурівка і обробка у вигляді кружечків.
Вам знадобиться
  • - по 25г білої і кольорової пряжі;
  • - гачок по товщині ниток.
Інструкція
1
Пінетки почніть в'язати з підошви. Якщо нитки тонкі (на кшталт «ірису»), змотайте їх удвічі. Зрозуміло, і гачок в цьому випадку потрібно взяти товстіший.
2
Зв'яжіть ланцюжок з 20-22 повітряних петель. Зробіть 1 петлю на підйом. Знайдіть середину ланцюжка і позначте вузликом іншого кольору. Від петлі підйому до цієї позначки в'яжіть стовпчики без накиду, по одному в кожну петлю ланцюжка. В залишилися петлі ланцюжка пров'яжіть по 1 стовпчику з накидом. У найпершу петлю (ту, з якої виходить хвостик) зв'яжіть 7 стовпчиків з накидом.
3
Точно таким же чином обв'яжіть ланцюжок з іншого боку. Тільки тепер з другої петлі в'яжіть до середини стовпчики з накидом, а потім до кінця ряду - без накиду. В останню петлю ланцюжка, тобто ту, з якою ви починали перший ряд, зв'яжіть 6 стовпчиків з накидом. З'єднайте першу і останню петлі кола напівстопчиком.
4
Зробіть 3 петлі на підйом. В'яжіть стовпчики з накидом в кожен стовпчик попереднього ряду. Їх має бути на 1 менше, ніж петель в ланцюжку. Тобто якщо петель було 20, то стовпчиків буде 19, а якщо 22 - то 21. У кожний з наступних п'яти стовпчиків попереднього ряду пров'яжіть по 2 стовпчики з накидом. Другу половинку кола почніть також зі стовпчиків з накидом в кожну петлю попереднього ряду. Їх має бути стільки ж, скільки петель в ланцюжку. В залишилися петлі пров'язуйте до кінця по 2 стовпчики. Замкніть коло напівстопчиком.
5
При переході до третього кола зробіть 3 петлі на підйом. Кількість стовпчиків по бічній частині таке ж, як і в попередньому ряду, тобто 19 або 21. У наступну за цією групою петлю пров'яжіть 2 стовпчики з накидом, потім 1 стовпчик з накидом в петлю, 2 в одну, 1 в одну, дві в одну, дві в одну, 1 в одну, дві в одну, 1 в одну, дві в одну петлю попереднього ряду. Таким чином, у вас на згині вийшло 2 однакові групи петель. Закінчите ряд, зв'язавши 20 або 22 стовпчики з накидом в кожну петлю, і закінчите коло напівстопчиком.
6
Наступні два ряди в'яжіть стовпчик у стовпчик. Замикайте кола точно так само, як ви це робили раніше. Шостий ряд в'яжіть простими стовпчиками, один в один, поки не залишиться остання петля. Закріпіть нитку іншого кольору, пров'яжіть останній простий стовпчик нею, так само як і заключний напівстовпчик. Білу нитку відривати не потрібно, оскільки на кедах є смужки, а зайві вузли ні до чого.
7
Наступний ряд в'яжіть кольоровою ниткою стовпчик в стовпчик (без накиду). В кінці ряду перейдіть знову на білу пряжу, зв'яжіть нею останню і сполучну петлю, а також весь наступний ряд. На цьому етапі в кожному колі робиться 1 петля на підйом. Наприкінці восьмого ряду обірвемо білу нитку.
8
Наступний етап - боковини. Складіть пінетки навпіл по довжині. Щоб це зручніше було зробити, знайдіть центральні петлі носка й п'яти. Від цієї петлі відрахувати 7 або 9, залежно від того, скільки петель було в початковій ланцюжку. Початок і кінець ряду відзначте вузликом іншого кольору.
9
Боковини можна пов'язати з тієї ж кольорової пряжі, але можна взяти ще один відтінок. Пров'яжіть ряд стовпчиками з накидом в кожну петлю попереднього ряду. Ця частина пінетки в'яжеться не по колу. У наступному ряду зробіть петлі. На початку зв'яжіть 1 петлю на підйом, 1 стовпчик з накидом, над двома петлями попереднього ряду зробіть 2 повітряних, в наступну зв'яжіть стовпчик з накидом. Такими ж стовпчиками, один в один, в'яжіть весь ряд, поки не залишиться 3 стовпчика. Над двома зв'яжіть 2 повітряні і закінчите ряд стовпчиком з накидом.
10
На початку наступного ряду простягніть нитку через петлю шнурівки. Ряд почніть з першої петлі після дірочки. Зробіть такий самий отвір для шнурка, що і на початку попереднього ряду. В'яжіть стовпчиками з накидом, а в кінці зробіть ще 1 отвір. Таким же чином зв'яжіть ще один ряд, зробивши третю пару отворів. Обірвіть нитка, а кінчик сховайте між стовпчиками.
11
Коли ви вив'язувати верхню частину, то напевно звернули увагу, що частина петель у вас залишалася непровязанной. З ними можна поступити двояко. Їх можна залишити так, як є. Пінетки все одно буде щільно триматися на ніжці. Але можна заповнити проміжок стовпчиками без накиду, тими ж нитками, що і верх. Можна піти ще далі і зв'язати язичок, точно такий же, як у справжньої спортивного взуття. В'яжіть його прямий смужкою.
12
Ваші «кеди» залишилося тільки прикрасити. Зв'яжіть ланцюжок з 6 повітряних петель і замкніть її в коло. Зробіть 1 петлю на підйом, а далі в'яжіть по колу стовпчиками без накиду в кільце. Слідкуйте за тим, щоб коло не був ні надто стягнутим, ні надто вільним. Наприкінці замкніть його напівстопчиком. Зв'яжіть ще один такий же коло. Прикраса прив'яжіть до боковини в тому місці, де кола зазвичай розташовуються і у кедів. Можна замість кружечків зробити, наприклад, квіточки.
13
Шнурки сплетіть або зв'яжіть. Це просто повітряна ланцюжок з помпончікамі або пензликами на кінцях. Точно так же зробіть другу пінетки.