Як в'язати гачком фрукти.

В'язання гачком - популярне хобі, що привертає своєю доступністю і простотою. Однією з найцікавіших ідей з в'язання гачком є в'язання фруктів. В'язані гачком фігури виглядають оригінально і красиво, вони можуть служити як прикрасою дитячого одягу, так і елементом прикраси інтер'єру.
Вам знадобиться
  • - гачок для в'язання;
  • - нитки для в'язання відповідних за кольором, яскравих відтінків;
  • - матеріал для набивання іграшки.
Інструкція
1
Почніть створення в'язаних фруктів з банана. Зауважте першу петлю і почніть в'язати перший ряд. Для цього потрібно зв'язати кільце в 4 стовпчика без накиду. Другий ряд в'яжеться з надбавкою стовпчика на кожну петлю, тобто у вас повинно вийти 8 стовпчиків без накиду в другому ряду.
2
Зв'яжіть третій ряд, роблячи надбавки в петлях через одну, тобто одну петлю пров'яжіть без прибавки, а в другу в'яжіть 2 стовпчики без накиду. Таким чином у вас вийде 12 стовпчиків. В'яжіть наступні 20 рядів (з 4-го по 24-й ряд) по спіралі, не роблячи додаткових петель. Таким чином в кожному ряду у вас буде стабільно по 12 стовпчиків без накиду.
3
Починайте збавляти петлі в 25-му ряду. Тобто ряд в'яжеться через одну петлю (одна петля пров'язується, наступна пропускається, потім знову пров'язується і так далі). У результаті виходить 8 стовпчиків без накиду. Набейте вийшла форму синтепоном, що не обрізаючи нитки і не витягуючи гачка з петлі.
4
Зв'яжіть двадцять другого ряд, не роблячи убавленій. У вас вийде 8 стовпчиків. Наступний ряд пров'яжіть, роблячи убавку на 1 петлю через стовпчик. Вийде 4 стовпчика. Тепер стягніть всі петлі і акуратно сховайте нитки всередину банана. Будьте обережні, щоб випадково не витягнути назовні наповнювач іграшки.
5
Якщо ви в'яжете фрукт з листям, зв'яжіть 4 петлі, укладіть їх у кільце, потім в кільце пров'яжіть 6 стовпчиків з накидом, наберіть 3 внутрішні петлі та укладіть їх у піко з сусіднім стовпчиком в верхівку останнього стовпчика з накидом. Зв'яжіть ще 6 стовпчиків з накидом. З'єднайте останній стовпчик з першим. Вийде простий і акуратний лист. За таким же принципом в'яжуться листя для будь-яких фруктів і овочів.
6
Інші фрукти та овочі в'яжіть за таким же принципом, розраховуючи кількість петель в основній частині вашої іграшки. Робиться це на око, все залежить від розміру і форми фрукта, який ви в'яжете.
Зверніть увагу
Не використовуйте товсті вовняні нитки або нитки з «начосом» - волохаті плоди навряд чи будуть виглядати привабливо. Пам'ятайте про те, що товщина нитки повинна відповідати розміру гачка, інакше в'язання стане тортурами, а результат не виправдає очікувань.
Корисна порада
Для набивання в'язаних іграшок підійде синтепон, вата або вовняний счеса, який продається в магазинах для рукоділля. Проте будьте обережні - у деяких людей буває алергія на шерсть. В цьому випадку краще використовувати синтетичний набивної матеріал.