Як в'язати плаття. просте в'язане плаття спицями просте.

В'язані светри і кофти є в гардеробі будь-якої жінки. Трикотажні сукні ручної роботи зустрічаються значно рідше. Між тим, виконання такого виробу мало чим відрізняється від в'язання светри, хіба що пряжі потрібно трохи більше. Фасони таких суконь дуже різноманітні, починати можна як знизу, так і зверху, і навіть з рукава або від пояса. Один з найбільш популярних способів - виконання сукні по колу від коміра.
Вам знадобиться
  • - вовняна або напіввовняна пряжа середньої товщини;
  • - спиці по товщині пряжі;
  • - сантиметрова стрічка.
Інструкція
1
Виміряйте окружність шиї, довжину вироби до ліній низу і талії, довжину реглана. Остання мірка знімається від виступу ключиці до середини пахвовій западини. У будь-якому випадку ви будете приміряти виріб під час в'язання, так що мірки потрібні в основному для розрахунку кількості петель. Зв'яжіть зразок панчішної в'язки і гумки. Розрахуйте кількість петель горловини.
2
Наберіть на 5 спиць потрібну кількість петель. Комір можна в'язати так само, як верхню частину носка, тобто розподіливши петлі рівномірно на 4 спиці. Але можна і відразу розділити кількість петель так, як потрібно для реглана, тобто по 1/6 частині на рукава і по 1/3 - на поличку і спинку. Якщо кількість не ділиться без остачі на 6, залишок додайте до полички або спинці. Це залежить від типу фігури. При нормальній і перегібістая зайві петлі додаються до полички, при сутулої - до спинки.
3
Зв'яжіть комір-стійку. Висота гумки становить 10-12см, але може бути і більше, і менше, залежно від росту і довжини шиї. Перейдіть на панчішне в'язання. По колу воно виконується тільки лицьовими петлями.
4
При в'язанні реглана лінії додавання йдуть від ключиці до пахвовій западини. Петлі додавайте в такий спосіб. Довяжіте ряд рукава лицьовими, поки до кінця спиці не залишиться 3 петлі. Третю від кінця петлю пов'яжіть зворотньої, зробіть накид (прямий чи зворотний). Дві останні петлі на цій спиці зв'яжіть лицьовими. Частина цього ж ряду, яка йде по поличці або спинці, почніть з накиду, потім зв'яжіть 1 виворітну і далі в'яжіть лицьовими до передостанньої петлі. Остання петля буде виворітного, а потім слід накид. Другий рукав починається з 2 лицьових, потім слід накид і виворітна. Таким чином пров'яжіть до кінця ряду. Наступне коло в'яжіть по малюнку. Якщо ви робили прямі накиди, пров'язуйте їх лицьовій, зворотні - виворітного. Додавання робіть через ряд. Коли петель стане стільки, що вони почнуть зісковзувати з коротких спиць - перейдіть на спиці з волосінню.
5
Довяжіте реглан до низу пройми. Зніміть петлі, призначені для рукавів, на нитку і зав'яжіть її в кільце. Поличку і спинку в'яжіть по колу до лінії талії.
6
Розрахуйте, скільки петель вам потрібно додати. Найкраще розділити коло на 4 рівні частини і додавати по боках і по серединам передньої і задньої частин. Якщо передбачається пряма спідниця, петлі додаються з розрахунку різниці між окружностями талії і стегон. Для расклешенной спідниці можна ряд розділити на більшу кількість частин - наприклад, на 8 або навіть на 12. Петлі додавайте рівномірно через 10-12 рядів, по одній з обох сторін кожного клину. Якщо ви хочете не дуже великий кльош, можна додавати через перші 10 рядів по сторонам кожного парного клина, через наступні - по сторонам кожного непарного. Довяжіте спідницю до потрібної довжини і закрийте петлі.
7
Петлі рукава рівномірно розподіліть на 4 спиці. В'яжіть по колу до ліктя. Далі можна зробити двома способами. Ви можете в'язати по колу без убавленія до початку манжети, а потім різко зменшити кількість петель Рукав вийде м'яким і пишним. Такий спосіб переважно для товстої м'якої вовни. Можна від ліктя почати поступово збавляти петлі, пров'язуючи разом по 2 крайніх з обох кінців кожної спиці через кожні 4 ряди. Вийде облягаючий рукав. Манжету в'яжіть тієї ж гумкою, що і комір.
8
До сукні можна пов'язати пояс. Найкраще зробити це подвійний гумкою. Наберіть 8-10 петель. Перший ряд зв'яжіть гумкою 1х1. Починаючи з другого, пров'язуйте лицьову петлю - лицьової, а виворітну знімайте, залишаючи нитку перед петлею.
Корисна порада
Для такої сукні підійде будь щільний малюнок. Однак при читанні схем врахуйте, що ви в'яжете по колу. Тому вибирайте такий, де парні ряди в'яжуться по малюнку або одними лицьовими або виворітними петлями. В останньому випадку необхідно замінити одні на інші, якщо схема дається для в'язання на прямих спицях.
Симпатичне плаття для маленької принцеси можна пов'язати як спицями, так і гачком, а можна і об'єднати ці способи в'язання. Ажурні узори, красива облямівка, вишивка нитками та стрічками. Всі ці способи гарні, щоб прикрасити плаття для коханої дівчинки. Пряжу для в'язання підберіть виходячи з того, коли малятко носитиме політиці. Для теплого сукні, що надівається в прохолодні дні, підберіть м'яку мериносову шерсть, а для сукні, яке будете надягати жаркими літніми днями - бавовняну пряжу.
Вам знадобиться
  • бавовняна або вовняна пряжа, спиці, кругові спиці №1,5 або 3,5
Інструкція
1
Для в'язання спицями сукні без рукавів вам буде потрібно приблизно 250 г бавовняної пряжі (5 мотків по 50 г). А на плаття з довгими рукавами знадобиться 300-350 г вовняної пряжі. Вибирайте пряжу з натуральних волокон. Для дитячих речей добре підходить м'яка пряжа з вовни мериносів (порода овець) або пряжа, що містить 30-40% акрилу. Для легкого сукні підберіть класичну бавовняну пряжу. До початку в'язання зробіть викрійку майбутньої сукні, згідно своїми мірками.
2
Далі зв'яжіть зразок 10 * 10 см. Зробіть розрахунки: необхідну кількість петель для набірного ряду і убавок, виходячи з щільності вашого в'язання, фактури і товщини, обраної пряжі для сукні.
3
Спочатку приступайте до в'язання верхньої частини переду. Для в'язання плаття з товстої пряжі використовуйте спиці № 3,5, а для тонкої - № 1,5. Наберіть на спиці необхідну кількість петель, виходячи з ваших розрахунків. В'яжіть, формуючи контури деталі, відповідно до вашої схемою крою. Для спинки зв'яжіть дві деталі, додавши по 8 петель з кожної сторони для планки. Тут розташовуватиметься застібка сукні. Планку в'яжіть хусткової в'язкою. На планці лівої деталі виконайте отвори для гудзиків. Зшийте бічні і плечові зрізи, змітайте планку для застібки.
4
Спідницю сукні можна пов'язати будь-яким фантазійним візерунком, наприклад, листочками, шишечками або косами. Наберіть на кругові спиці петлі по низу, вийшла кокетки. Петлі розподіліть таким чином, щоб на передній і задній частині сукні вийшло рівну кількість мотивів. Для цього загальна кількість петель слід поділити на кількість петель в раппорте мотиву. В'яжіть необхідну довжину спіднички по колу.
5
Щоб зв'язати рукава, по проймі наберіть петлі і в'яжіть зверху вниз. Довжина рукава залежить від вашого бажання, можна пов'язати короткий, довгий або довжиною 3/4.
6
Горловину, поділ сукні і краю рукавів оформите мереживом. А кокетку декоруйте вишивкою або аплікацією. Залишилося пришити гудзики до планки на спинці сукні і надіти обновку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=v4CwuBbKdCg
Зверніть увагу
Як пов'язати плаття спицями - рукава - для цього набираємо 40 - 42 - 44 - 46 петель на короткі спиці №3 і в'яжемо по колу п'ять рядів. Далі міняємо наші спиці на №3,5 та пов'язуємо лицьовій гладдю. Пришиваємо гудзики і пропускаємо шовкову стрічку на талії в ажурну в'язку - дитяче плаття спицями - готово!