Як в'язати кофту з картинкою. Як зв'язати зимову кофту.

Зв'язаний вручну трикотаж буває неповторним за фасоном і кольоровим рішенням. В'язання пробуджує фантазію та творчі здібності, дає можливість для самовираження. Прикрашені картинками речі - яскравий тому приклад. Вони напевно полюбляться маленьким модникам.
Вам знадобиться
  • Для дитячої кофти 86 розміру з картинкою:
  • - 125 г пряжі основного кольору (100% шерсть, 95 м \ 25 г);
  • - 25 г білої пряжі;
  • - залишки різнокольорової пряжі для картинки;
  • - спиці № 2,5;
  • - голка для пряжі;
  • - 5 гудзиків.
Інструкція
1
Дитяча кофта в'яжеться лицьовій гладдю: 1-й ряд - всі петлі лицьові; 2-й ряд - всі петлі виворітні. Далі ряди чергуються. Якщо виріб виконується на кругових спицях, всі ряди в'яжуться лицьовими петлями. Для зразка щільності в'язання наберіть на спиці 28 петель і виконайте 38 рядів. Повинен вийти квадрат 10х10 сантиметрів.
2
Для вив'язати картинки попередньо виберіть малюнок і перенесіть його на аркуш паперу в клітинку, за яким легко розрахувати кількість петель. Одна клітина відповідає одній петлі і одному ряду. Якщо це вам здається клопітно, можна підібрати малюнок в одному із спеціальних видань з в'язання або в інтернеті, де всі петлі прораховані і розписані. А вам залишиться тільки придбати пряжу потрібних кольорів. Картинки в'яжуться лицьовій гладдю. Кожен кольоровий ділянку виконується від окремого клубка, при зміні кольору нитки перехрещуються на виворітній стороні щоб уникнути утворення отворів.
3
Наберіть на спиці 2,5 для спинки 90 петель пряжею основного кольору і зв'яжіть 4 сантиметри гумкою 1х1. Додайте в останньому ряду 8 петель. Далі в'яжіть лицьовій гладдю. На висоті 33 сантиметри закрийте всі петлі.
4
Для правої полички наберіть пряжею основного кольору 42 петлі і зв'яжіть 4 сантиметри гумкою 1х1. Додайте в останньому ряду 4 петлі. Потім в'яжіть лицьовій гладдю.
5
На висоті 8 сантиметрів зв'яжіть для планки кишені на петлях з 13-ї по 37-у 5 рядів основний пряжею і 3 ряди білими нитками гумкою 1х1. Закрийте ці петлі білої пряжею. Наберіть для мішковини кишеньки 25 петель основний пряжею і в'яжіть 6 сантиметрів лицьовій гладдю. Введіть ці петлі в роботу замість закритих і продовжуйте в'язати на всіх петлях.
6
На висоті 28 сантиметрів закрийте з правого краю для вирізу горловини 1 раз 5 петель, далі в кожному 2-му ряду 1 раз - 3, 1 раз - 2 і 4 рази по 1 петлі. На висоті 33 сантиметри закрийте залишилися петлі плеча.
7
Ліву поличку в'яжіть симетрично правій. Розрахувавши петлі, виконайте за обраною схемою малюнок. З обох боків від малюнка і по закінченні схеми в'яжіть пряжею основного кольору.
8
Для рукава наберіть білою ниткою 46 петель і зв'яжіть 3 ряди гумкою 1х1, потім перейдіть на пряжу основного кольору і довяжіте гумку до 4 сантиметрів. В останньому ряду рівномірно додайте 12 петель. Загалом має вийти 58 петель.
9
Далі в'яжіть лицьовій гладдю. Додайте для скосів з обох сторін у кожному 2-м і 4-м рядах 14 разів по 1 петлі, потім у кожному 2-му ряду 3 рази ще по 1 петлі. На висоті 18 сантиметрів закрийте всі залишилися петлі.
10
Виконайте всі шви. Пришийте рукава і мішковини кишень на лицьову сторону.
11
Наберіть по краю горловини 85 петель основного кольору і зв'яжіть 5 рядів, потім перейдіть на білу нитку, пров'яжіть ще 2 ряди і закрийте всі петлі.
12
По краях поличок наберіть 95 петель і в'яжіть гумкою 1х1 (6 рядів основною ниткою і 3 ряди білої). Закрийте петлі планки білої пряжею.
13
При цьому через 4 ряди, пов'язаних пряжею основного кольору, виконайте 5 прорізів для петель. Перше і останнє отвори зробіть на відстані 4 сантиметри (відповідно, від нижнього і верхнього країв). Решта розподіліть рівномірно між ними. Для однієї прорізи закрийте 2 петлі і наберіть їх в наступному ряду.
14
Пришийте гудзики.
Зверніть увагу
Вив'язуючи картинку, при переході від одного кольору до іншого не обривати нитка попереднього кольору, а залиште її на виворітній стороні. Коли повернетеся до цього кольору, вільно простягніть пряжу по вивороту виробу. Слідкуйте, щоб вона не стягувала полотно і не висіла занадто вільно.
Корисна порада
Зображення можна вишити швом «петля», при якому створюється ефект вив'язування.