Як в'язати модні спідниці. в'язати просту коротку спідницю спицями.

В'язані спідниці вже багато десятиліть не виходять з моди. І це не дивно. Така спідниця красива і практична. Крім того, її завжди можна перекроїти в щось ще більш сучасне, якщо вона раптом набридне. Щоб навчитися в'язати модні спідниці , освойте найпоширенішу модель. На її основі ви завжди зможете побудувати що-небудь незвичайне.
Вам знадобиться
  • - вовняна або напіввовняна пряжа;
  • - спиці на волосіні;
  • - білизняна гумка або корсажная стрічка.
Інструкція
1
Основою для моделювання може стати коротка, майже пряма спідниця, пов'язана від пояса. Її можна зробити без шва. Зв'яжіть пояс. В'язати його краще поперек подвійний гумкою. Наберіть на спиці кількість петель вдвічі більше, ніж потрібно за розрахунком. Пров'яжіть 1 ряд гумкою 1х1. У наступному ряду лицьову в'яжіть над лицьовою, виворітну знімайте, залишаючи робочу нитку перед петлею. Зв'яжіть смужку потрібної довжини. Петлі можна поки не закривати, а зняти на додаткову нитку, зв'язавши її в кільце.
2
Наберіть з бічних «кісок» петлі згідно з розрахунком. Замкніть роботу в коло. Навіть пряма спідниця насправді трохи розширюється, тому намітьте лінії додавання. Розподілити їх можна по-різному. Наприклад, розділіть кількість петель на 4 так, щоб лінії додавання знаходилися посередині передньої і задньої частин, а також по бічних швах. При такому способі додавайте петлі між лініями талії і стегон через ряд, по 2 петлі по кожній лінії.
3
Подальші дії залежать від ширини спідниці . Якщо ви хочете зв'язати досить широку четирехклінку, продовжуйте додавати петлі через ряд до самого низу. Для злегка расклешенной спідниці досить додавати по 2 петлі через кожні 12-16 рядів. Пряма спідниця виконується рівним полотном.
4
Довяжіте спідницю до довжини, трохи менше потрібною. Тепер можна дати волю своїй фантазії. Сильно розкльошені спідницю можна прикрасити по низу мереживом, пов'язаним гачком. Виконані на спицях петлі можна при цьому не закривати. Перший ряд стовпчиків пров'язуйте в ці петлі. Пам'ятайте про те, що в'язання гачком завжди трохи більш щільне. Щоб низ спідниці не опинився стягнутим, контролюйте процес і через певні проміжки в'яжіть в петлю не один стовпчик, а два. Але це може і не знадобиться, якщо саме полотно спідниці досить щільне.
5
За другим ряду пров'язуйте групи по 2-3 стовпчика, чергуючи їх з ланцюжками з 5-8 повітряних петель над наступною такою ж групою стовпчиків. У третьому ряду в'яжіть стовпчики над стовпчиками, а в дуги - кількість стовпчиків, рівне кількості повітряних петель. Останній ряд в'яжіть простими стовпчиками в кожен стовпчик попереднього ряду. Якщо зробити мереживо ширше і попишнее - вийде оборка. Тоді в першому ряду обв'язки потрібно додати деяку кількість петель, пров'язуючи по 2 стовпчики в 1 петлю, скажімо, через 4 петлі. Решта виконується так само, як і в першому випадку.
6
На прямій спідниці може бути і коса оборка, що йде від стегна через передню частину майже до низу, а потім по задній частині - назад. Її можна пов'язати окремо гачком або спицями. В'язання гачком принципово нічим не відрізняється від виконання мережива для оздоблення низу. Для в'язання на спицях заміряйте довжину оборки. Наберіть потрібну кількість петель і зв'яжіть ряд лицьовими. а другий - виворітними. По третьому ряду додайте петлі, пров'язуючи з однієї три через рівні проміжки. Якщо нитки не надто товсті і при цьому м'які, таку оборку можна в'язати панчішної в'язкою.
7
Можна виконати оборку і сіточкою. Наприклад, зробіть накид, а наступні 2 петлі в'яжіть разом. Чергуйте таким чином елемент візерунка до кінця ряду. Парні ряди в'яжіть по малюнку. Сіточки можуть бути й іншого виду, якщо накиди робити не по кожному непарному, а в 1, 5, 9 і т.д. Відстань між дірочками теж може бути різним, тоді між провязав разом петлями і наступним накидом треба зв'язати кілька лицьових. Слідкуйте, щоб відстані вийшли однаковими.
8
На виїзних спідницях відмінно виглядають ажурні вставки. Їх теж можна виконувати по колу. Головне - намітити місце, де буде така вставка, і вибрати візерунок, який зручно в'язати на кругових спицях. Наприклад, середини передньої і задньої частин можуть бути виконані щільною в'язкою, а з боків можна пов'язати ажурні вставки.
9
В кінці роботи вставте в пояс білизняний гумку або корсажна стрічку. Закрийте петлі і з'єднайте між собою кінці пояса. Можна зробити його і із застібкою на гудзик або кнопку.