Як в'язати оборку. в'язання оборок у горловини гачком.

Оборкою називають смугу тканного або в'язаного полотна, яка стягується по верхній кромці виробу. В результаті утворюються красиві хвилясті складки. Це простий спосіб прикрасити краю спідниць, суконь, штор, покривал та інших речей. Можна пов'язати оборку як складову частину цельнокроеной спідниці. Виконувати пишні прикраси можна і спицями, і гачком.
Вам знадобиться
  • - нитки;
  • - гачок;
  • - спиці прямі або кругові;
  • - додаткова спиця.
Інструкція
1
Спробуйте пов'язати оборки на спицях. Для цього наберіть в два рази більша кількість петель, ніж того вимагає кромка майбутнього виробу. У процесі прісборіванія полотна ваше в'язання зменшиться приблизно наполовину.
2
Зв'яжіть прямими і зворотними рядами або на кругових спицях трикотажну смужку необхідної висоти. В останньому ряду виконайте послідовні зменшення петель - кожну пару нитяних дужок пров'яжіть спільно згідно візерунку полотна.
3
Закрийте петлі останнього ряду, прикладіть готову декоративну окаемкой до основного виробу і з'єднайте кромки деталей гачком. Зробіть ряд стовпчиків без накиду, при цьому стрижень робочого інструменту слід вводити одночасно в петлі низу одягу і верху оборки.
4
Якщо оборка є складовою частиною деталі крою, наприклад спідниці, відкладіть петлі першої готової облямівки на додаткову спицю і виконайте нову деталь. Її висота повинна бути вдвічі меншою, ніж у першому оборки.
5
Коли ви приступите до зменшення петель для другої оборки, з'єднайте краї двох декоративних деталей. Покладіть маленьку облямівку на більшу. Тепер потрібно скорочувати полотно за зразком кроку №2, і одночасно з цим з'єднувати кромки оборок.
6
Вводите праву спицю в дві петлі верхньої деталі, потім в одну петлю нижньої оборки і пров'язуйте всі три нитяні дужки спільно. За необхідності продовжуйте в'язати і з'єднувати одна з іншою інші оборки, поки спідниця не стане досить пишною.
7
Потренируйтесь у виконанні оборок гачком. Зазвичай хвилеподібні рельєфні візерунки в'яжуть на тлі вертикальних стовпчиків. Зв'яжіть невеликий зразок полотна, послідовно чергуючи стовпчики з накидом і повітряні петлі.
8
Приступайте до рельєфу «оборка». Введіть стрижень гачка під вертикальний стовпчик з накидом і виконайте два таких же стовпчика. Потім вивяжіте нову пару стовпчиків з накидом в повітряну петлю, розташовану між петлями по горизонталі.
9
Таким чином виконуйте регулярні переходи гачком від вертикальних ліній полотна до горизонтальних. В результаті на виробі вийде гарна вигнута смужка - оборка.
Корисна порада
Будь-яку готову оборку (виконану як спицями, так і гачком) можна обв'язати по краю стовпчиками без накидов, використовуючи нитку іншого тону.