Як в'язати чоловічий жилет на спицях. жівязаніе пройми на желет.

Одна з ознак сучасної моди - демократичність і різноманітність. Раніше чоловічий жилет (безрукавка) асоціювався з військовим обмундируванням, пізніше з'явилися строгі класичні моделі. Сьогодні популярна одяг різних стилів і матеріалів - від спортивних виробів на блискавках до затишних в'язаних жилет ів. При всіх відмінностях більшість моделей базується на зручній викрійці: спинка і поличка на гумці, з проймами рукавів і трикутним вирізом.
Вам знадобиться
  • - прямі спиці №4;
  • - пряжа;
  • - циганська голка.
Інструкція
1
Виконайте зразки полотна для всіх візерунків, які ви обрали для в'язання чоловічий безрукавки. Наприклад, для планок (низ, пройми, горловина) оптимальна еластична гумка 1х1 - чергування лицьової та зворотньої петель. Основою полотна може стати гумка 2х2 (по 2 лицьової та зворотньої). Верх переду можна прикрасити простим рельєфом: візерунок 2х2 буде переходити в зигзагоподібну лінію так званої італійської гумки.
2
Потренируйтесь у виконанні «зигзага». Для цього наберіть петлі, число яких буде кратним чотирьом. Наприклад, 16 (включаючи кромочні).
3
Зв'яжіть перший і другий ряди гумкою 2х2, на третьому зробіть: 2 виворітні; другий з наступних петель пров'яжіть за задню стінку лицьовою; поверніться до майбутньої петлі і виконайте її лицьовій за передню стінку; знову 2 виворітні і далі за зразком.
4
У четвертому ряду в'яжіть: 2 лицьові; далі 2 петлі пров'яжіть виворітними, але спочатку другу за рахунком, а потім - першу. Знову пара лицьових; потім до кінця ряду працюйте згідно малюнку полотна. У наступних рядах зигзагоподібний візерунок повторюється по опису в кроках №№3 і 4.
5
На підставі готових зразків роботи розрахуйте щільність в'язання чоловічого жилет а і відкоригуйте розмір; підберіть відповідну пряжу і спиці. Наприклад, щільність трикотажного полотна (спиці №4) - 21 петля і 30 рядів у квадраті зі сторонами в 10 см. Для вироби 52-го розміру достатню кількість початкових петель для нижньої кромки полички і спинки - по 106.
6
Починайте працювати зі спинки. Зв'яжіть десяток рядів гумкою 1х1, потім переходите на візерунок 2х2. В'яжіть пряме полотно, поки не досягнете лінії пройм безрукавки. У наведеному прикладі це буде приблизно на 39-40 см від низу роботи.
7
Щоб симетрично закруглити полотно праворуч і ліворуч спинки, в кожному парному ряду закрийте 2 рази по 3 петлі, 2 рази по 2 і 2 рази всього по петлі (сусідні пари петель в'яжуться разом).
8
Відміряйте висоту пройм. Коли вони досягнуть 20-21 см, сформуйте округлий виріз. Для цього позначте центральні 22 петлі і закрийте їх. Продовжуйте працювати окремо над кожною стороною деталі. З одного краю горловини через ряд закрийте 6, потім - 5 петель; протилежний край обробіть за зразком, але немов у дзеркальному відображенні. Решта петлі спинки закрийте.
9
В'яжіть передню частину безрукавки за зразком спинки. Відмінності будуть полягати в декоративному оформленні верху деталі і лінії вирізу. У процесі роботи над передом зробіть контрольну примірку і уточніть бажану глибину трикутної горловини. Її початкова точка (гострий кут) - 2 центральні петлі полотна. Закрийте їх. З цього моменту гумку 2х2 замініть на зигзагоподібну (див. Кроки №№3-4).
10
Продовжуйте в'язати жилет від окремих клубків пряжі. Ліворуч і праворуч горловини закривайте по одній крайній петлі в кожному другому ряду. Коли виконаєте виріб до лінії плечей, завершіть роботу.
11
Зшийте деталі крою і зв'яжіть планки пройм і горловини. Для цього наберіть на кругові спиці петлі по кромці вироби і зробіть гумку 1х1 потрібної висоти. Комір трикутного горлечка зшийте в гострому куті внахлест. Вам залишиться тільки отпарить готовий чоловічий жилет і дати йому висохнути перед використанням.