Як в'язати рукав-реглан спицями. реглан спицями зверху вниз.

рукав- реглан відрізняється двома симетрично скошеними проймами, які утворюють зверху клинчасту фігуру. Її вершина є частиною горловини. Акуратно виконані вироби з такими деталями крою виглядають більш професійно і надають хорошу свободу рухів. Головне завдання в'язальниці - точно розрахувати лінії скосів рукавів. Вони повинні відповідати таким же проймах на переді і спинці виробу.
Вам знадобиться
  • - кругові і прямі спиці №3,5;
  • - 3 допоміжної спиці №3,5;
  • - 1 спиця №4;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Починайте в'язати одяг з рукавом реглан з передньої і задньої деталі крою одягу. Пров'яжіть прямими і зворотними рядами основне полотно, поки не дійдете до початку скоса пройм.
2
Розділіть всі петлі на 3 ділянки: центральний поменше (це передня або задня частина горловини); 2 крайових однакового розміру для лінії реглан а.
3
Закрийте петлі для пройми на основному виробі, потім ви будете орієнтуватися на готову лінію скоса і збавляти відповідні ділянки полотна на рукавах. Потренуйтеся у в'язанні реглан а на конкретному прикладі. Так, для пуловера 48 розміру достатньо набрати на прямі спиці (№3,5) 106 початкових петель.
4
Починайте роботу з гумки переду (1 лицьова - 1 виворітна петлі), через 3 см від набірного краю переходите на панчішну в'язку (в особових рядах виконуються лицьові, з вивороту одягу - тільки виворітні). Зв'яжіть полотно в 35-40 см заввишки.
5
Приступайте до формування скосів реглан а. Для цього з протилежних країв роботи симетрично закривайте петлі. На початку ряду (права пройма) зніміть кромочную, пров'яжіть 2 петлі лицьовій; наступну пару петель вивяжіте спільно з нахилом вліво. Для цього зніміть нитяну дужку з лівої спиці непровязанной, немов ця лицьова; пров'яжіть наступну лицьову і протягніть її через відкладену петлю.
6
Коли до кінця ряду залишиться 5 петель (кромочная і 4 лицьові), пров'яжіть третю і четверту петлі від краю. Так ви повинні зменшити з двох сторін полотна для скосів реглан а: спочатку по 5 петель; через ряд - по 2. Після цього послідовно виводите з роботи у всіх парних рядах по петлі.
7
Замість початкових 106 петель на робочій спиці повинно залишитися 32. Відкладіть відкриті петлі на допоміжну спицю.
8
За образом переду виконайте спинку пуловера, потім приступайте до в'язання рукава. Наберіть петлі для манжет (в наведеному прикладі їх 52), зв'яжіть кілька рядів еластичною гумки 1х1 і переходите на лицьову гладь.
9
Щоб нижня частина рукава прийняла клинчасту форму, поступово розширюйте полотно зліва і справа. Для цього робіть прибавки: вив'язувати з поперечної нитки між першою і другою петлями ряду по додатковій петлі. Зробіть це 6 разів у кожному шостому ряду, потім 15 разів у кожному четвертому. У підсумку замість початкових 52 петель на спиці стане 94.
10
Приступайте до виконання лінії реглан а. Закривайте відповідні петлі за зразком готових переду і спинки пуловера. Коли пройми на всіх деталях співпадуть, в останньому ряду рукава зніміть завершальні петлі (тут - 20 штук) і відкладіть. Зробіть другий рукав за зразком, але немов у дзеркальному відображенні.
11
Складіть всі деталі пуловера і виконайте сполучні шви. Потім візьміть кругові спиці такого ж розміру, як основний робочий інструмент. Нанизайте на них всі відкладені петлі вироби: 32 від спинки, 20 від рукава, 32 - від переду і ще 20 петель від рукава. Всього на волосіні - 104 петлі.
12
Зв'яжіть комір пуловера еластичною гумкою. Щоб з'єднати петлі сусідніх деталей, всі суміжні дужки пров'язуйте лицьовій спільно. У підсумку кругове полотно має зменшитися на 4 петлі. Коли комір досягне потрібної висоти, візьміть в праву руку пряму спицю №4 і закрийте з її допомогою останній ряд.