Як в'язати чоловічий комір.

При в'язанні чоловічих речей - светрів, пуловерів, жилетів - перед майстринею неминуче постає питання, який комір вибрати. Підбираючи модель, не забудьте врахувати побажання свого чоловіка - можливо, він воліє високий воріт-хомут, а може бути, йому більше до душі комір і-стійки або планка з гудзиками.
Вам знадобиться
  • - недов'язаний чоловічий светр, пуловер;
  • - пряжа;
  • - кругові або звичайні спиці;
  • - гудзики.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили пов'язати комір -Хомути, спочатку з'єднайте між собою деталі спинки і переду по плечових швах. Потім на кругові або кілька звичайних спиць наберіть петлі по горловині переду і спинки. В'яжіть гумкою 1х1 або 2х2 до досягнення необхідної довжини.
2
Інший спосіб зв'язати комір -Хомути: не закриваючи петлі переду на горловині, продовжуйте в'язати гумкою до досягнення необхідної довжини. Точно також при створенні спинки продовжите роботу, не закриваючи горловину, поки воріт не досягне потрібної довжини. Врахуйте, що при носінні комір неминуче розшириться і стане коротшим.
3
Коли деталі переду і спинки будуть готові, зшийте їх по бічних і плечових швах. Половинки ворота зшивайте дуже акуратно, так, щоб шов був непомітний як з лицьового, так і з виворітного боку. Кращий варіант - з'єднувати деталі в'язальними нитками, за допомогою гачка, пров'язуючи петлі.
4
В'язати комір з планкою починайте ще при створенні переду. Для цього за 10-20 см до горловини розділіть в'язання на дві частини, додавши дві кромочні петлі в центрі. Одну продовжуйте в'язати по візерунку (ліву), а другу починайте кожен раз з 7 петель хусткової в'язки. Усередині цієї планки робіть прорізні петлі для гудзиків.
5
Досягнувши необхідної висоти переду, оформите горловину. Поверніться до початку розрізу і наберіть 7 петель, на виворітного стороні деталі по підставі планки. В'яжіть необхідну висоту шириною в 7 петель.
6
Коли друга половина планки буде готова, наберіть весь обсяг петель горловини на довгі спиці і зв'яжіть комір , гумкою 1х1 або 2х2. Пришийте гудзики.
7
Спробуйте зв'язати комір -стійку. Цю деталь в'яжіть окремо таким чином: гумкою 1х1 або 2х2 два або три сантиметри, потім 1 см лицьовій в'язкою. Ще два ряди зв'яжіть допоміжної ниткою. Стійку намочіть, отпарьте і розпустіть допоміжну нитку.
8
За допомогою кетельного шва з'єднайте відкриті петлі стійки і горловину, в 1 см від краю. Потім з вивороту пришийте край горловини до стійки непомітним швом. Ця лінія повинна збігтися з лінією початку гумки.