Як під'єднати люстру. Як під'єднати лампочку, монтаж.

Зараз в магазинах у продажу є люстри на будь-який смак і гаманець, від недорогих і простих китайських моделей, до елітних німецьких та італійських пристроїв, що є справжніми витворами мистецтва. Установка нової люстри перетворює приміщення чарівним чином, змушуючи по-новому поглянути на що стали вже звичними предмети інтер'єру. Але деякі виробники, приділяючи велику увагу дизайну і досконалості конструкції, забувають дати рекомендації по монтажу виробу і його підключенню до електричної мережі.
Вам знадобиться
  • - люстра
  • - викрутка-тестер
  • - ізоляційна стрічка, кембрік або колодки
  • - драбина
Інструкція
1
З стельової плити у вас має виходити три дроти - нуль і дві фази (в нових будинках виходять 4 дроти - додано заземлення). Така конструкція ланцюга потрібна для того, щоб ви могли регулювати інтенсивність освітлення, запалюючи все лампи повністю або тільки частину з них. З люстри теж повинні виходити дроти різних кольорів.
2
У паспорті до вашої моделі проводи повинні бути позначені. Якщо інструкції у вас немає, доведеться визначати їх самостійно. Для цього до того, як ви закріпіть люстру на стелі, проведемо невеликий тест. Підключіть два будь дроти, виходять з вашого приладу освітлення, до розетки. У вас повинна загорітися одна частина ламп. Тепер поміняйте місцями один з підключених проводів, на той, який ви не задіяли. Повинна запалитися інша частина ламп. Якщо лампи не горять, значить, ви не під'єднали нуль, повторюйте маніпуляції з проводами доти, поки не встановите їх відповідність. Промаркируйте провода.Во час цієї процедури ні в якому разі не торкайтеся до третього проводу, ще краще його тимчасово заізолювати.
3
Далі подібним чином відшукайте нульовий провід на стелі, два інших будуть фазами. Для цих цілей скористайтеся викруткою-тестером. При торканні «нуля» лампочка всередині викрутки світитися не повинна. Дроти на стелі також позначте.
4
Тепер обов'язково обесточьте приміщення, відключивши перемикач, який знаходиться на сходовій клітці, або вимкнувши пробки на лічильнику в квартирі. Переконайтеся, що електроенергія не подається. Підвісьте люстру на гак у стелі.
5
З'єднайте нуль з нулем, а фази - з фазами. Поки не закріплюйте декоративну кришку, що приховує проводку. Підключіть електричний струм і перевірте правильність підключення вашої люстри до мережі. Якщо ви задоволені результатом, встановіть кришку.
Корисна порада
Не забудьте заізолювати оголені дроти, скористайтеся спеціальною стрічкою, кембриком або колодками.
Голий стелю, гак для люстри і три дроти , що стирчать в різні боки. Знайома ситуація? Підключити світильник нескладно, головне знати за яким принципом розподіляються дроти .
Інструкція
1
Всі роботи слід проводити у світлий час доби, т.к. для безпеки доведеться відключити електрику в усій квартіре.Распакуйте нову люстру, протріть її. Якщо принесли з холодної вулиці, дайте їй полежати годинку, щоб висохли і вивітрилися залишки вологого конденсата.А поки визначте фазу і нуль в проводці на стелі. Для цього візьміть індикаторну викрутку і обережно, при включеному вимикачі, доторкніться нею по черзі до стирчить на стелі дроти м. На нулі індикатор викрутки не горить. Він зазвичай відходить в распаєчной короб, а фазні кінці йдуть на вимикач.
2
Тепер знайдіть на люстрі нульові і фазні дроти . Якщо вони промарковані, перевірте їх. По черзі обережно втикайте по два дроти в розетку, категорично цілому третього, що залишився. На люстрі поперемінно будуть загорятися різні лампочки. Доможіться такого поєднання, при якому один провід завжди перебуватиме в розетці, а при почерговому підключенні двох інших, люстра буде включатися. Той провід, який залишався в розетці весь час - і є нульовою. Два інших - фазні. Позначте їх різної ізолентою.
3
Вимкніть електрику в усій квартирі, зазвичай вимикач розташовується на щитку електролічильника. Зачистіть дроти на стелі від ізоляції, промаркируйте їх будь-яким способом і розведіть в різні боки.
4
Залишилося зовсім небагато. Перевірте ще раз, відключений чи вимикач. Візьміть люстру і повісьте її на гак. Тепер з'єднайте скруткою фазні дроти люстри з фазою на стелі, а нульовий, відповідно, з стельовим нулем. Пам'ятайте, у жодному разі не можна прямо з'єднувати мідний і алюмінієвий дроти методом скрутки. Їх з'єднують через колодку або через гвинт, гайку і шайбу.
5
Ретельно заізоліруйте місця під'єднання ізоляційною стрічкою і сховайте їх під накладку люстри, щоб не псувати інтер'єр. Укрутите в патрони лампочки, встановіть плафони.
6
Увімкніть електрику в квартирі, "поклацати" вимикачем кілька разів. Перевірте, як працює нова люстра.Прі підключенні можливі різні варіанти. Маючи двоклавішний вимикач, можна підключити люстру таким чином, щоб при натисканні однієї клавіші спалахувала тільки частина лампочок, при натисканні іншого - всі інші, а при натисканні обох клавіш - вся люстра спалахувала яскравим світлом.