Як в'язати ажур спицями. ажурні узори квіточками спицями зразки.

Ажурні візерунки, пов'язані спицями, перетворюють прості трикотажні речі у витвори мистецтва. Навчитися в'язати ажур спицями не складно, треба лише правильно прочитати візерунок і оволодіти навичками убавленія і додавання петель.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - спиці;
  • - схема ажурного візерунка.
Інструкція
1
Дотримуйтесь основне правило в'язання ажурного візерунка - завжди зберігайте вихідне кількість петель. При зменшенні декількох петель, вам потрібно буде зробити стільки ж накидов. Залежно від узору пров'язуйте додаткову петлю відразу після убавленія або через деяку відстань.
2
Щоб навчитися в'язати красивий ажур спицями, потренируйтесь збавляти петлі з різним нахилом. Пров'яжіть петлі на лицьовій стороні полотна з нахилом вправо так: відрахуйте дві петлі, заведіть спицю в другу, а потім в першу петлю і протягніть через них робочу нитку.
3
Петлі з нахилом вліво пров'яжіть інакше. Для цього зніміть на праву спицю одну петлю як лицьову, пров'яжіть наступну. Лівою спицею накиньте зняту петлю на Провязав.
4
Три петлі, провязани разом виконаєте таким чином: зніміть петлю на праву спицю, пров'яжіть дві разом лицьовою, лівої спицею накиньте зняту петлю на Збавляння. Згодом не забудьте додати дві нові петлі в ряд.
5
Додаток петель зробіть будь-яким зручним для вас способом. Якщо ви хочете пов'язати ажур спицями з великими отворами, додайте петлю методом вив'язування додаткової петлі з протяжки. Заведіть праву спицю в протяжку між петлями і пров'яжіть лицьову петлю.
6
Зв'яжіть більш щільний ажур, накидаючи нову петлю на праву спицю. Для цього візьміть робочу нитку в ліву руку як при наборі петель і зробіть петлю на правій спиці. Пров'яжіть її в виворітного ряду.
7
Після освоєння основних видів петель для ажурною в'язки, підберіть вподобаний візерунок. Уважно вивчіть схему і умовні позначення. Спробуйте пов'язати зразок рапорту, перш ніж приступите до в'язання трикотажної речі.
8
В'яжіть ажур спицями нитками одного або декількох кольорів. При використанні двох і більше відтінків ажурний візерунок вийде цікавим за рахунок того, що лави ляжуть не рівно. При цьому ви досягнете додаткового зорового ефекту.