Як в'язати спицями в смужку.

Далеко не завжди є необхідні навички виписувати шикарні візерунки, тим більше, якщо рукодільниця не володіє достатнім досвідом. Однак навіть звичайну « смужку », вив'язані в гармонійно підібраною колірною гамою, можна виконати різними способами. А скільки різних «смугастих» комбінацій можна покласти в основу в'язаній речі. У даному питанні просто необмежений простір для фантазії.
Вам знадобиться
  • - пряжа 2-3 кольорів;
  • - спиці.
Інструкція
1
Смужка по горизонталі - це найпоширеніший вид, так як його легко зробити по ходу в'язання. Однак потрібно пам'ятати, що полосочки, пов'язані панчішної і хусткової в'язкою, будуть виглядати абсолютно по-різному. Для будь-якого описаного зразка наберіть на спиці 20 петель. Не забувайте, що в кожному ряду першу (кромочную) петлю необхідно зняти, чи не пров'язуючи, так як вона формує рівний край полотна.
2
Панчішна в'язка в смужку . Підберіть нитки двох кольорів, наприклад, білі і сині. Почніть виконання зразка пряжею синього кольору. 1,3,5 ряди пров'яжіть лицьовими петлями. 2,4,6 виконуйте виворітними петлями, тобто по малюнку. Перед тим як почати в'язати ряд іншим кольором, закріпіть нову (білу) нитку на вільний кінець відпрацьованої (синьої) пряжі. Тепер також зніміть першу кромочную петлю і в'яжіть нитками білого кольору така ж кількість рядів. Нитку, якою виконували смужку попереднього кольору, не обрізайте, так як через 6 рядів знову продовжите роботу пряжею контрастного кольору. Зміну кольорів виконуйте з однієї і тієї ж сторони.
3
хусткової в'язкою в смужку . Весь зразок в'яжіть тільки лицьовими петлями. Якби нитки були одного кольору, то різниці між лицьової та зворотньої сторонами не було б. Однак при в'язанні контрастними нитками з'являється відмінність. Пров'яжіть 2 ряди синьою пряжею, а потім 2 ряди білою. Повторіть чергування кілька разів і порівняйте дві сторони. На лицьовій стороні будуть смужки, кожна в 2 ряди. З вивороту контрастні смужки розташовуються в 2 рази частіше.
4
Смужку по вертикалі в'язати трохи складніше, та й пряжі йде більше. Виконайте нитками синього кольору перший ряд лицьовими петлями, а другий виворітними. Тепер приступайте до в'язання 3 ряди. На його початку прив'яжіть нитку білого кольору, яким почнете роботу. Зніміть першу кромочную петлю, після чого весь ряд пров'яжіть лицьовими петлями: 4 білих, 5 синіх, 5 білих, 5 синіх. Нитки контрастних кольорів не обрізайте, а вільно протягуйте з виворітного боку, тобто за роботою. У виворітного ряду вільні нитки будуть розташовуватися перед роботою.
5
Смужка по діагоналі в'яжеться аналогічно смужці по вертикалі лише з невеликою різницею. 3 ряд пров'яжіть аналогічно вищевказаною схемою, 4 ряд виконайте по малюнку. У 5 ряду «зрушуйте» кожен колір на одну петлю (можна на 2). В результаті отримаєте лицьове полотно з діагональними смугами.
Після кожної пов'язаної речі зазвичай залишається хоча б невеликий клубочок пряжі. Залишки накопичуються і чекають своєї години. Одноколірної речі з них не зв'язати, але можна подумати і зв'язати щось веселе. Наприклад, кофточку або шкарпетки в смужку або хоча б шарфик. Можна пов'язати різнобарвне виріб, на якому вузлів майже не буде.
Вам знадобиться
  • - залишки пряжі;
  • - спиці.
Інструкція
1
Зазвичай майстрині намагаються підібрати різнокольорові нитки так, щоб вони були однаковими по товщині. Якщо у вас багато залишків приблизно однаковою пряжі, ніщо не перешкодить вам зв'язати нове оригінальне виріб з них. Але можна поступити і прямо протилежним способом, тобто в'язати одну смужку з дуже товстої нитки, а іншу - з дуже тонкою. Вийде щось на зразок гофрованого полотна. Перехід від одного кольору до іншого робиться приблизно однаково. В'язати смужки зручніше на прямих спицях, але можна використовувати і кругові.
2
Довяжіте до початку смужки. На початку ряду прикріпіть нову нитку, але стару не обривати. Кінчик нової нитки простягніть по верху петель, що знаходяться на лівій спиці. Полотно в смужку краще виглядає, якщо воно пов'язане панчішної або хусткової в'язкою. Можна в'язати і гумкою, але в будь-якому випадку візерунок повинен бути досить простим. При в'язанні гумкою необхідно відразу визначити, де у вас буде лицьова сторона. Починати нове смужку краще з лицьового ряду. Пров'яжіть його одними лицьовими. Наступний ряд в'яжіть лицьовими і виворітними, розташовуючи їх над відповідними петлями попередніх рядів.
3
Зв'яжіть смужку потрібної ширини і закінчите її виворітні поруч. Нитка попереднього кольору обмотайте один раз навколо тієї, яку ви тільки що закінчили в'язати. Кромочную петлю можна як знімати, так і провязивать. Це залежить від того, як ви збираєтеся скріплювати деталі між собою. Якщо у вас буде шов на деякій відстані від краю, знімайте початкову петлю точно так само, як і при в'язанні однотонного полотна. Збираючись пов'язувати деталі гачком або зшивати "петля в петлю", пров'язуйте кромочную. Це потрібно, щоб краї смужок повністю збігалися.
4
Смуги на кругових спицях в'яжуть приблизно так само. У цьому випадку дуже важливо запам'ятати, де у вас початок ряду. Зазвичай це видно, місце з'єднання вироби в коло трохи розтягнуто і трохи товщі. Але так буває не завжди. Тому початок ряду краще помітити. Пров'яжіть ниткою першого кольору фрагмент потрібної ширини. З виворітного боку прикріпіть другу нитку. В даному випадку краще це зробити подвійним вузлом. Кінець нової нитки теж можна прокласти по попереднього ряду, щоб він опинився всередині нових петель. Першу нитку теж не обривати. Залиште її на час у спокої. Провязав смужку на потрібну ширину, протягніть першу нитку по вивороту і закрутіть навколо тієї, з якою ви в'язали смужку , одним витком.
Зверніть увагу
При виконанні смуг на спицях обривайте нитка тільки в тому випадку, якщо ви твердо впевнені, що більше цим кольором в'язати не будете. Кінець нитки прокладете по верху знаходяться на лівій спиці петель, щоб він опинився всередині полотна.
Корисна порада
При в'язанні смуг гачком нитку краще обривати. Залиште "хвостик" довжиною 3-4 см. Зіставте його з кінцем нитки нового кольору і прокладете обидва по стовпчиках попереднього ряду. Цікаві ажурні смуги виходять при в'язанні на вилці. Зв'яжіть кілька смуг "раковинами" або іншим ажурним візерунком і скріпіть їх між собою гачком.