Як в'язати шапку з вушками. в'язання шапки вушанки.

Головні убори «вушанки» добре захищають голову від холоду і пронизливого вітру. Однак не тільки практичність таких виробів періодично підносить їх на модні подіуми. Забавні вушка і зав'язки молодять власника шапки, надають його образу індивідуальність. Зв'язати модну річ своїми руками зможе навіть починаюча рукодільниця.
Вам знадобиться
  • - панчішні і кругові спиці №6;
  • - пряжа в два складання;
  • - робочий зошит;
  • - олівець;
  • - сантиметр;
  • - допоміжна спиця;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Зроби необхідні заміри для в'язання шапки. Важливо з'ясувати щільність полотна (кількість петель і рядів на зразку роботи). Рекомендується використовувати товсті кругові спиці і відповідну пряжу - це значно прискорить виконання роботи і дозволить обійтися без сполучних швів.
2
Запишіть отримані результати в робочий зошит, щоб не робити помилок у в'язанні. Приміром, у вас є квадрат полотна 10х10 см, виконаний лицьовій гладдю на спицях №6 (пряжа в два складання). Отримана щільність великої в'язки - 15 петель на 20 рядів. За допомогою цього зразка ви з'ясуєте потрібну кількість петель в області обідка шапки (обхват голови в сантиметрах).
3
Починайте в'язати шапку- «вушанку » з шнурів-зав'язок. Кожен елемент буде плавно переходити в ціліснов'язаній вушко. Таким чином головний убір буде виконуватися знизу верх.
4
Наберіть на панчішні спиці петлі згідно потрібної ширині зав'язки (наприклад, 5 петель). Відсуньте відкриті нитяні дужки на протилежний кінець робочого інструмента і перетягніть туди нитку. Пров'яжіть петлі лицьовими, потім знову перемістить їх на інший кінець спиці.
5
Продовжуйте повторювати дії, описані в кроці №4, поки не зробите шнур потрібної довжини. Всі петлі пров'язуйте лицьовими (платочная в'язка). У процесі роботи обережно розтягуйте трикотажну смужку, щоб її елементи рівномірно розподілялися по полотну.
6
Переходьте до в'язання вушок шапки. Для цього необхідно рівномірно робити додаток петель з правого і лівого боку полотна, в кожному парному ряду. Виконуйте панчішну в'язку (лицьові петлі з «обличчя» деталі, виворітні - у зворотних рядах).
7
Розширюйте в'язання в такій послідовності: 7 раз перед другою петлею на початку ряду зробіть накид. Те ж саме виконайте в кінці ряду, коли на лівій спиці залишаться 2 непровязанной петлі. У підсумку замість початкових 5 петель на спицях виявляться 19.
8
Зніміть петлі на додаткову спицю і зв'яжіть другий вушко за подобою першого.
9
Наберіть на кругові спиці петлі для нижньої кромки головного убору. У наведеному прикладі досить зробити 42 петлі. Розподіліть на одному робочому інструменті всі потрібні деталі: вушко з допоміжної спиці; 21 петлю основного вироби; друге вушко. Всього в роботі - 80 петель.
10
Виконуйте шапку круговими рядами панчішної в'язкою. Полотно потрібно підняти на 11-12 см, залежно від розміру. Потім слід почати формування вершини головного убору.
11
Починайте послідовно виводити з роботи петлі. Перед убавкі знімайте пару петель непровязаннимі, як якщо б ви в'язали виворітну; пров'яжіть наступну лицьову і протягніть її через зняті нитяні дужки.
12
Зробіть убавкі 8 разів на кожному парному колі. У центрі переду шапки і задника 4 рази приберіть по петлі, а також - по петлі над лівим і правим вушками. Коли на спицях залишиться невелика колечко з відкритих нитяних дужок, пропустіть через них пряжу і стягніть верхівку готової шапки-вушанки.
Корисна порада
В'язати шапку і вушка можна окремо. Спочатку виконайте ковпак вироби, потім наберіть по краях обідка нові петлі і зв'яжіть навушники, а при бажанні - і шнурки. Зав'язки можна зв'язати гачком або сплести із залишків пряжі у вигляді кіски.