Як в'язати шапку вкруговую.

Існує величезна різноманітність головних уборів, які відрізняються моделлю, кольоровою гамою, фактурою пряжі. А ось шапка, пов'язана власноруч, не лише оригінальна, але і більш економічна. Крім того, майстерно виконане виріб може стати винятковим сюрпризом для рідних і близьких.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - спиці кругові;
  • - додаткові кругові спиці або волосінь.
Інструкція
1
Для в'язання потрібно 2 пари кругових спиць. Можна одні спиці замінити волосінню або звичайною товстою ниткою, на яку будете спускати петлі, які очікують роботи. В основі в'язання лежать лицьові петлі, які додадуть головного убору гладку поверхню без малюнка. Дуже добре використовувати для такої моделі м'яку, але не пухнасту пряжу, наприклад, нитки ангора або альпака.
2
Наберіть на спиці 160 петель. Це подвійний набір, так як шапка буде не тільки подвійний, а й цельновязаной, тобто без єдиного шва. Замкніть петлі в коло і починайте в'язати за схемою: * 1 петля лицьова, 1 петля знімається на додаткову спицю *. В результаті один набір петель (80 шт.) Буде на основних спицях, а другий набір перейде на додаткові кругові спиці або на волосінь (нитку).
3
Спочатку в'яжіть по колу лицьової гладдю ті петлі, які знаходяться на основних спицях. На кругових спицях лицьова глядь розташовуватиметься тільки з одного боку - з лицьового. Враховуйте обрану модель шапки, яка може бути з відворотом або без нього. Якщо шапка матиме відворот, то і висота вироби повинен бути збільшена на ширину одвороту.
4
Пров'яжіть приблизно одну третю частину висоти шапки (якщо без одвороту), після чого починайте виконувати зменшення кількості петель, щоб головний убір щільно облягав голову. Розділіть загальне число петель на 4 частини. Зробіть на початку кожного клину позначку нитками іншого кольору, щоб не втратити місця убавленія петель.
5
Виконайте зменшення на початку і в кінці кожного клину, пров'язуючи для цього по 2 петлі разом лицьовими. Наступний ряд пров'яжіть без зменшення. Повторюйте зменшення через кожен ряд, в результаті чого форма шапки приймає округленої форму. Крім того, в цих місцях утворюються акуратні, ледве помітні борозенки, які можна розцінювати як елементи декору. Після того, як кількість петель буде зведено до 2 в кожному клині, витягніть через них нитку, затягніть її і закріпіть з вивороту.
6
Переведіть залишилися петлі з додаткових на основні спиці і працюйте по цій же схемі, нічого не міняючи. У підсумку вийде виворітна сторона шапки, яка нічим не відрізняється від лицьової. Тобто головний убір став не тільки більш теплим, але і двостороннім.
Корисна порада
Перш, ніж в'язати основний виріб, обов'язково виконайте зразок, щоб провести коригування петель.