Як в'язати шапку дитині гачком. дитяча шапочка в'язати.

При величезній різноманітності шапок різної фактури і колірної гами деколи виникає бажання виготовити щось новеньке і при цьому незвичайне. Мало того, що річ стане оригінальною, її виготовлення займе зовсім небагато часу при мінімальних фінансових витратах.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - гачок.
Інструкція
1
Щоб зв'язати шапку гачком, необхідно вміння вив'язувати повітряні петлі, прості стовпчики і стовпчики з накидом, які і будуть утворювати малюнок. За нижчеописаній схемою можна пов'язати як теплу шапочку, так і її літній варіант. Зробіть ланцюжок з 6 повітряних петель і замкніть їх в коло. На початку кожного ряду обов'язково виконуйте 2 повітряні петлі, які будуть вважатися як одна перша петля ряду. Завдяки цьому буде зберігатися висота кожного нового ряду, а кола вийдуть рівними.
2
1 ряд. Зв'яжіть в отримане кільце 13 стовпчиків з накидом. Для того щоб виконати кожен з них, зробіть накид, введіть гачок під кільце з повітряних петель, захопіть нитку, витягніть її і пров'яжіть одночасно через петлю і накид. Отриману нову петлю знову пров'яжіть разом з тією, яка була на гачку спочатку. Перший ряд разом з початковою петлею складатиметься з 14 стовпчиків.
3
2 ряд. В'яжіть за схемою: * 1 стовпчик з накидом, 1 повітряна петля *. 3 ряд. Виконуйте такий же малюнок, але тільки тепер додавайте петлі. Для цього працюйте за схемою: * 1 стовпчик з накидом в аналогічний стовпчик 2 ряду, стовпчик з накидом в петлю поруч (повітряна петля 2 ряди), 1 стовпчик з накидом в аналогічний стовпчик 2 ряду *. У підсумку це дасть збільшення на 7 петель.
4
4 ряд. Тепер виконуйте додаток петель в кожному четвертому стовпчику з накидом. 5 ряд. Пров'яжіть цей ряд без додавання петель (для додання шапці округлої форми) .6 ряд. Повторіть збільшення петель також як в 4 ряду, тобто в кожному четвертому столбіке.7 ряд. В'яжіть без зміни кількості петель.
5
8 ряд. Знову повторіть додаток петель в кожному четвертому стовпчику. 9-10 ряди. Виконуйте по малюнку без змін числа петель.11-12 ряди. Візьміть нитки іншого кольору і виконайте ці ряди стовпчиками з накидом по рісунку.12-14 ряди. Знову пров'яжіть їх пряжею первісного відтінку. В результаті на шапочці вийде смужка контрастного кольору.
6
Для обв'язування шапки використовуйте «рачій крок». Для цього виконайте простий стовпчик, але тільки не в традиційну сторону - справа наліво, а навпаки. Вийде акуратний край з дрібними зазублинами. Для прикраси вироби зв'яжіть квіточки в тій же кольоровій гамі і пришити їх збоку. Якщо виконаєте пару таких прикрас, то можна їх прикріпити симетрично з боків, використовуючи як «вушок». Так як сама шапочка має велику кількість «дірочок», то пристосування такого роду чудово прикриють вушка дитини, залишаючись при цьому елементами декору.
Зверніть увагу
Якщо нитки тонкі, складіть їх у кілька разів. Перш ніж в'язати шапочку спробуйте виконати зразок візерунка.
Корисна порада
Для теплої шапки добре підійде пряжа ангора або альпака, причому досить пухнаста. Для літнього варіанту ідеальні нитки «Ірис».
Така шапка, пов'язана гачком, підійде як немовляті, так і дитині молодшого дошкільного віку. Складається вона з двох деталей, які в'яжуться без відриву.
Вам знадобиться
  • 100 г м'якої вовни середньої товщини
  • довгий гачок №2 або 2,5
Інструкція
1
Виміряйте окружність особи дитини і відстань від чола до маківки. Збільште викрійку і перенесіть її на бумагу.Рассчітайте кількість петель. Шапку починайте в'язати з лінії, що обрамляє обличчя дитини. Наберіть ланцюжок з повітряних петель відповідно до щільності малюнка. Переверніть роботу і пров'яжіть ряд стовпчиками без накиду. Знову переверніть роботу і починайте в'язати смугу малюнком: 1 ряд. Введіть гачок під верхню петлю попереднього ряду спереду назад. Це - "лицьова" петля. При в'язанні другої петлі накиньте нитку на гачок і ввела його ззаду під петлю попереднього ряду, еше раз накиньте нитку і витягніть петлю, щоб перший накид цієї петлі залишився попереду. Це "виворітна" петля. Повторіть візерунок три рази і вивяжіте горбок: наберіть на гачок 3 петлі, вводячи гачок під следуюушую петлю попереднього ряду, в чергуванні з накидами і пров'яжіть разом, наберіть 1 повітряну петлю. 2 ряд.Вяжіте "лицьовими" і "виворітними" без горбків, враховуючи повітряні петлі попереднього ряду.
2
Пров'язавши 4 сантиметри, переверніть роботу виворітного стороною до себе. В'яжіть смугу тим же візерунком. Провязав тим же візерунком 10 см, починайте збавляти петлі відповідно з схемою крою, пров'язуючи по краях 2 рази по 3 стовпчики разом через ряд. В'яжіть так до того моменту, поки не залишиться кількості петель, необхідного для в'язання денця.
3
Денце в'яжуть, не відриваючи нитки від основної поверхні, воно є її продовженням. Поступово зменшуйте петлі, пров'язуючи по 2 стовпчики разом через ряд.Вяжіте так, поки робоча поверхня не буде дорівнює нижній частині денця на викройке.Сшейте або зв'яжіть разом гачком бокові шви смуги і денця. Нижню частину шапки обв'яжіть гачком за схемою: 2 стовпчики з накидом, 1 повітряна петля над петлею попереднього ряда.Свяжіте стрічку - смужку шириною 2 см. Вона в'яжеться стовпчиками без накиду на 8 повітряних петлях.
Зверніть увагу
Нитки краще брати якісні, добре спряденной.
Корисна порада
Шапку подібного фасону можна пов'язати будь-яким рельєфним візерунком.