Як зробити кракелюр. Як зробити тріщини на кракелюр великими.

Сучасні вироби, прикрашені кракелюр , виглядають стильно і оригінально. Рукодільниці можуть декорувати сіточкою тріщин свої твори в домашніх умовах. Для цього в продажі є одно- і двокомпонентні лаки, а також підручні засоби.
Вам знадобиться
  • - одно- і двокомпонентний лак
  • - акрилові фарби
  • - кисть
  • - спонжик (губка)
  • - суха пастель
  • - тіні
  • - клей ПВА
Інструкція
1
Покриття вироби однокомпонентним лаком.Іспользуйте контрастні кольори акрилових фарб, щоб тріщинки були максимально видно. Пофарбуйте виріб акриловою фарбою. Дайте фарбі повністю висохнути. Нанесіть однокомпонентний кракелюрний лак, рівномірно по всій поверхні. Лак повинен трохи підсохнути, але залишитися липким. На шар лаку нанесіть спонжиком наступний шар фарби і просушіть феном. Фарба покриється сіточкою тріщин.
2
Робота з двокомпонентним лаком.Нанесіте на вироби лак з пляшечки, де стоїть цифра 1, просушіть перший шар до трохи липкого стану. Покрийте поверхню лаком з пляшечки номер 2. Другий шар лаку дає сіточку тріщин, в яку необхідно втерти акварельний пастель. Надлишки пастелі зніміть вологою ганчірочкою.
3
Кракелюр за допомогою клею ПВАПокрасьте товстим шаром клею ПВА всю поверхню виробу. Нехай клей просохне до липкого стану. Короткими мазками пензлика або губкою нанесіть шар акрилової фарби і просушіть феном. Клей розірве шар фарби, і виріб покриється кракелюр .
Зверніть увагу
Візерунок тріщин залежить від товщини і способу нанесення верхнього шару фарби або лаку з пляшечки номер 2. Якщо вам потрібні великі тріщини, то нанесіть товстий шар фарби або лаку, швидко висушіть феном. Якщо потрібен тонкий кракелюрний візерунок, то фарбу можна трохи розбавити водою до більш рідкого стану, а лак наносити дуже тонким шаром.
Корисна порада
Замість сухої пастелі можна використовувати звичайні сухі тіні для повік. Для закріплення Кракелюрний сіточки покрийте виріб лаком на водній основе.Для роботи з великими поверхнями купите в будівельному магазині лак Sadolin Antique, який призначений для внутрішнього декоративного оздоблення.