Як надихнути до життя. Як позбавиться від смутку.

Втома на роботі укупі з життєвими колізіями може вилитися у затяжну тугу і депресію. Відсутність апетиту, апатія, втрата інтересу до навколишнього - ось лише деякі з симптомів. Щоб повернути такій людині «смак до життя », необхідно надати йому підтримку.
Інструкція
1
Можливо, вашому другу необхідно просто спілкування, співчуття, співпереживання. Спробуйте поговорити з ним, запитаєте, що його турбує, які перспективи він бачить у своїй життя . Чудово, якщо у нього з'явиться мрія, або він згадає про вже існуючу. Підштовхніть людини до розуміння і усвідомлення його мотивів і прагнень.
2
Але починати розганяти тугу треба з здійснення найпростіших, легко досяжних цілей: вимити посуд, вивчити невеликий вірш, вирішити нескладну задачу. Грунтується на тому, що може зацікавити вашого друга. Трудотерапія - один з найбільш ефективних методів боротьби з депресією.
3
Дайте одному послухати гарні пісні. Згадайте, яких виконавців він раніше любив. Вийдіть з ним погуляти, пройдіться по магазинах. Сходіть разом в кіно, театр, можете скликати невелику компанію. Дівчину може надихнути покупка красивого одягу. Подаруйте їй квіти, організуйте романтичне побачення. Допоможіть їй вирішити її проблеми.
4
Подаруйте одному красиву зошит і запропонуйте використовувати її як щоденника. Нехай він записує туди свої думки, враження, переживання. Може бути, вірші. Непогано також фіксувати цитати і вислови великих людей - такий прийом практикував ще Л.Н. Толстой. Якщо людина любить читати, можна подарувати йому книгу, яка, можливо, його надихне. Виберіть життєствердне твір з цікавим сюжетом і хорошим кінцем. Відштовхуйтеся від уподобань друга.
5
Захопився одного, який впав у нудьгу, цікавим заняттям. Це може бути мистецтво фотографії, бісероплетіння, збирання великих мозаїк, колекціонування монет. Коли людина захоплена, він відчуває опору під ногами. Запропонуйте товаришеві сходити в похід. Можна вибрати піший, кінний або, наприклад, похід на байдарках. Подорожі здатні надихнути багатьох.
6
У разі якщо попередні способи не справили належного дії, спробуйте використовувати метод «від протилежного». Включайте найважчу і похмуру музику, психологічно важкі фільми, розповідайте історії з життя нещасних, хворих, покалічених людей, показуйте їх фотографії. Це може призвести до шоку, але в підсумку людина повинна зрозуміти, що його проблеми - дурниця, у порівнянні з справжніми трагедіями. Люди без рук і без ніг вміють радіти життя , а він, такий відносно здоровий, сильний, сам заганяє себе в глухий кут своїми похмурими думками.
Корисна порада
Прекрасним «шоковим» твором може стати розповідь Джека Лондона «Любов до життя», який ілюструє справжню боротьбу за життя.