Як вшити кишеню.

Існують різні способи вшивання прорізного кишені , залежно від моделі одягу. Один з них передбачає три деталі крою: власне мішковину, листочку (виступаючу частину у вигляді клапана) і подзор (він закриває від очей підкладку). Зазвичай так виконуються кишені чоловічих піджаків, іноді - брюк, курток, пальто і плащів. Традиційно прорізи розташовуються по горизонтальній лінії або трохи під нахилом.
Вам знадобиться
 • - основна тканина;
 • - клейовий флізелін;
 • - праска;
 • - картон;
 • - підкладкова тканина;
 • - прозора лінійка;
 • - мілкий або змилок;
 • - швейна машинка;
 • - оверлок;
 • - голка;
 • - нитки;
 • - ножиці.
Інструкція
1
Покладіть деталь на стіл лицьовою стороною вгору і відзначте загостреним обмилки або кравецьким дрібному положення кишені . Для зручності використовуйте прозору лінійку. Позначте лінію прорізи від 8 до 13 см, в залежності від розміру виробу.
2
Рекомендується зробити два картонних шаблону - листочки і підзора. Прикладіть їх до «особі» тканини і обведіть зверху. Вхід в кишеню буде виглядати так: з одного боку листочка (її зовнішня частина буде визирати на висоту 2 см), з іншого - подзор (він закриє від очей мішковину кишені ).
3
Відступите від лінії входу в кишеню 1 см верх і вниз і позначте на цій відстані лінії приточування листочки і підзора.
4
Викроїте деталі кишені . Ширина підзора і листочки дорівнює довжині майбутнього розрізу (наприклад, 13 см) плюс припуски на шви (тут: 7х16 см, з урахуванням згину навпіл). Розмір мішковини підберіть індивідуально.
5
Щоб після прорізи краю полотна не обсипалися, заздалегідь зміцните виворітну сторону вироби клейовим флізеліном. Зробіть для цього деталь овальної форми.
6
Оклейте також виворіт листочки. При цьому розташовуйте пайову лінію підкладкової тканини перпендикулярно вертикальної кромці основного полотна - так клейовий матеріал не буде розтягуватися в процесі роботи.
7
Зігніть листочку навпіл лицьовою стороною верх і отутюжьте лінію згину. Краю деталі обмітайте вручну або на оверлок. Так само обробіть подзор.
8
Покладіть готові деталі крою (крім мішковини) «обличчям до обличчя» на одяг, встановіть верхні кромки з входом в кишеню.
9
Пристрочите деталі по позначених лініях (див. Крок №3) і приступайте до самого відповідального справі - прорізи кишені . Робіть це з виворітного боку.
10
Ножиці зупиніть на відстані 1 см до кінця розмітки; тут зробіть надрізи навскоси по напрямку до куточків. Трохи (1-1,5 мм) не доводите зріз до строчки - інакше нитки можна пошкодити.
11
Виверніть деталі кишені на виворітну сторону, при цьому листочку складіть на висоту 2 см і вимітайте.
12
Обмітайте краю мішковини і пришити одну кромку до листочку по лінії її притачивания. Відверніть мішковину і відстрочити кишеню з лицьового боку, щоб закріпити деталі.
13
Другу частину мішковини пришити до вільної кромці підзора. Куточки, які були зроблені при розрізі входу в кишеню (див. Крок №9), закріпіть кількома стібками з виворітного боку роботи.
14
Сшейте разом дві частини «мішка», обмітайте краю і отутюжьте всі сполучні шви. Вам залишиться тільки розправити виріб з готовим кишенею на столі і закріпити протилежні кінці листочки машинною строчкою.
Зверніть увагу
Завжди дуже гостро заточуйте крейда або змилок, виконуйте всі розрахунки з точністю до міліметра. Особливо вимогливі Нерихлий, щільні костюмні тканини. Від вашої акуратності залежатиме зовнішній вигляд прорізного кишені. Рекомендується спочатку виконати зразок на непотрібному матеріалі, і тільки потім робити проріз на одязі.
Корисна порада
Якщо ви користувалися кравецьким дрібному, очистіть розмітку з полотна щіткою з м'яким ворсом або шматком велюру. Сліди від змилка змиються в процесі прання готового виробу.