Як вибрати мережевий фільтр. мережевий фільтр Як вибрати для hi-fi.

Для якісного захисту побутової електроніки, комп'ютерів і периферійних пристроїв необхідно використовувати мережеві фільтри . Основне призначення цього обладнання - захист від перепадів напруги.
Інструкція
1
Спочатку вирішите, які пристрої ви плануєте захистити за допомогою мережевих фільтрів. Якщо ви плануєте підключити до фільтру всього один пристрій, наприклад плазмову панель, виберіть портативне обладнання, схоже на звичайну розетку. Дані фільтр не має шнура і підключається безпосередньо до мережі змінного струму.
2
Для установки фільтра в офіс придбайте обладнання, схоже з звичайним подовжувачем. Найчастіше в них вбудовані спеціальні датчики, які визначають вхідну напругу і імпульс. В разі різких стрибків такі пристрої попросту відключаються.
3
Використовуйте фільтри з базовим рівнем захисту для підключення дрібної побутової електроніки. Відразу варто відзначити, що дешеві моделі подібних пристроїв фактично є одноразовими. Тобто в разі різкого стрибка напруги в них перегоряє вбудований транзистор. Після цього пристрій стає непридатним до використання.
4
Якщо ви плануєте підключати до мережного фільтру стаціонарний комп'ютер і периферійні пристрої, виберіть обладнання з просунутим рівнем захисту (Hote). Такі фільтри здатні розсіювати чималі імпульси, що дозволить зберегти дорогий комп'ютер.
5
При підключенні домашнього кінотеатру або Hi-Fi акустики має сенс використовувати фільтри з професійним рівнем захисту. Дані пристрої володіють високим рівнем чутливості і видають практично стабільну напругу. Придбайте такий фільтр для підключення особливо чутливої техніки.
6
Зверніть увагу на зовнішній вигляд і дизайн пристрою. Існують моделі, які призначені для кріплення на стіну. Крім того, нерідко можна зустріти мережеві фільтри , розраховані на підключення великої кількості великих вилок. При підключенні великої кількості пристроїв обов'язково врахуйте максимальну вихідну потужність фільтра.
Мережевий фільтр - це пристрій, що захищає комп'ютер від різких стрибків напруги в електромережі, здатних вивести цю чутливу техніку з ладу або негативно позначитися на терміні її служби.

Технічні параметри

Ефективність роботи мережевого фільтра залежить від декількох характеристик. Найважливіша з них - ступінь придушення виникаючих в електромережі високочастотних перешкод. Такі перешкоди - одна з найбільш поширених загроз здоров'ю комп'ютера, яка проявляється в момент включення в мережу будь-яких електричних приладів, особливо тих, що відрізняються високою потужністю. Чим вище у мережевого фільтра показники ступеня придушення перешкод, тим надійніше захищений підключений до нього комп'ютер.
Ще одна важлива характеристика - рівень поглинання енергії. За інших рівних слід віддавати перевагу моделі мережевого фільтра з великим об'ємом джоулів, які він здатний розсіяти при стрибку в мережі.
Термін служби хорошого мережевого фільтра можна приблизно визначити виходячи з тривалості гарантії, яка дається на цей прилад. Якщо виробник упевнений в якості свого фільтра, то і гарантія виявиться великою, іноді доходить навіть до позначки в п'ять років, адже в разі виходу приладу з ладу через стрибок напруги товар буде підлягати обміну. Якщо у придивилася моделі термін гарантії не становить і трьох років, краще пошукати прилад понадежнее.

Додаткові характеристики

Кількість розеток в мережевому фільтрі - саме очевидна відмінність між різними моделями, ясна і самому недосвідченому покупцеві. Перш ніж придбати фільтр, необхідно визначитися з тим, скільки пристроїв потрібно до нього підключити. Для найпростішої комплектації комп'ютерів може виявитися достатньо і трьох розеток - для системного блоку, монітора і колонок. Додаткові роз'єми можуть знадобитися в разі, якщо ви використовуєте ще й принтер, роутер або сканер. Перерахувавши всі пристрої, які будуть підключені до подовжувача, додайте до результату одиницю - саме таким має бути мінімальна кількість розеток.
Зайві розетки в мережевому фільтрі ніколи не завадять - у них можна підключити не тільки комп'ютер, але й іншу побутову техніку. Тому краще купувати фільтр з запасом вільних роз'ємів.
Довжина шнура може варіюватися залежно від моделі мережевого фільтра. Зазвичай вона становить від двох до п'яти метрів. Для компактно облаштованого робочого місця занадто довгий шнур може виявитися тільки перешкодою, однак після перестановки або переїзду відстань до джерела живлення може збільшитися. В цьому випадку надлишок довжини кабелю мережевого фільтра може придатися.