Як швидко зупинити кров.

Кровотечі різного виду потрібно вміти швидко зупиняти, адже вони можуть бути дуже небезпечними для життя людини. Це необхідно робити правильно, щоб необережними діями сильніше не нашкодити собі або іншому потерпілому, якому ви надаєте допомогу.
Вам знадобиться
  • - джгут;
  • - бинти або марля;
  • - антибіотики і протиправцевий засіб.
Інструкція
1
Надавати першу допомогу слід тільки тоді, коли кровотеча сильне (крововтрата більше 250 мілілітрів, кров не зупиняється довше п'яти хвилин і б'є струменем з рани). Кровотеча з подряпин і невеликих порізів краще не зупиняти, воно сприяє очищенню рани і швидко припиняється саме.
2
Після зупинки несильного капілярного кровотечі шкіру навколо ранки протріть чистою ваткою або марлею. Чи не забинтовується поріз, відкрита подряпина заживає швидше. Можете стягнути краю ранки пластиром, щоб вони не розійшлися. Іноді на досить глибокий поріз довше одного сантиметра слід накласти шов, щоб не було рубця.
3
Небезпечними є колоті рани, бо кровотеча з них занадто слабке, щоб вивести можливу інфекцію з тканин. Поколювання, оніміння і слабкість можуть бути симптомами пошкодження сухожиль або нервів. При будь-якому глибокому пораненні введіть потерпілому протиправцевий засіб і антибіотик.
4
Нерідко може відкритися сильні кровотечі з носа. Тоді необхідно сісти і злегка нахилитися вперед. Пальцями затисніть обидві ніздрі хвилин на 10, щоб утворився згусток крові і перекрив пошкоджену судину. Після поліпшення стану декілька годин не сякатися, інакше можна знову викликати кровотечу. Якщо вам не стає краще довше 20 хвилин або є підозри, що ніс зламаний, зверніться до лікаря.
5
Найбільш небезпечним є артеріальна кровотеча (сильна пульсуюча яскраво-червона струмінь). Воно не може зупинитися саме по собі. При пошкодженні невеликого судини накладіть пов'язку, що давить, постарайтеся звести краї рани разом. Коли пов'язка просочиться кров ю, накладіть поверх неї нові бинти.
6
Щоб зупинити кровотечу з великої судини, накладіть джгут. Для цієї мети підійде будь підручний засіб: мотузка, ремінь, міцна тканина. Туга пов'язка повинна бути накладена вище рани, місце накладення обмотують тканиною або розправляють одяг. Джгут затягують не надто сильно, але так, щоб кровотеча зупинилася. Щоб стягнути тканину, використовують палицю або гілку, перекручуючи і стискаючи саморобний засіб.
7
В холодну пору джгут тримають не більше години, в тепле - півтори-дві години, тому час від часу затискайте пальцем ушкоджену судину і зніміть джгут на 10-15 хвилин, щоб не було змертвіння тканин. Щоразу пишіть записку з вказівку точного часу накладення тугий пов'язки.
8
Венозне кровотеча не таке швидке і небезпечне (безперервно, але повільно, випливає вишневого кольору кров ). Щоб її зупинити, давить. У всіх випадках бажано прикладати до місця пошкодження мішок з льодом. З рани видаліть всі видимі сторонні тіла. Предмети, що знаходяться глибоко в тканинах, самостійно не прибирайте і не тисніть на них. При виникненні будь-якого виду кровотечі (крім подряпин) краще якомога швидше звернутися до лікаря або викликати швидку допомогу.
Причинами носових кровотеч можуть бути механічні порушення цілісності стінок судин в порожнині носа або порушення роботи системи згортання крові. Гемофілія, гепатити, цироз печінки, хронічні захворювання порожнини носа, нирковий тиск, сонячний удар, фізичне навантаження також сприяють носових кровотеч.
Вам знадобиться
  • - ватно-марлевий тампон, 3% -ний розчин перекису водню;
  • - 5-10% -ний розчин хлористого кальцію, «Вікасол».
Інструкція
1
Кровотечі з носа можуть бути різної інтенсивності і тривалості - кров може повільно спливати, а може виливатися струменем. Раптово виникло кровотеча вимагає обов'язкової консультації фахівця, так як сигналізує про серйозну проблему. Необхідні огляд лікарем порожнини носа і носоглотки та дослідження роботи системи згортання крові, аналіз крові - коагулограма.
2
Дуже важливо правильно надати першу допомогу при кровотечах. Перше, що необхідно зробити - це заспокоїти постраждалого, оскільки при стресі піднімається тиск і виникає прискорене серцебиття, що збільшує крововтрату.
3
Розстебніть комір і, відкривши вікно, змусьте хворого глибоко дихати. Це посилить кровообіг і підвищить згортання крові.
4
Надайте хворому вертикальне положення, а голову нахиліть злегка вперед. Кров повинна безперешкодно витікати з ніздрів. Закидати голову назад не можна, так як кров не зупиняється, а затікаючи в носоглотку, може привести до небажаного поперхіванія, кашлю, або навіть блювоті, що тільки посилить кровотеча .
5
На область носа накладіть шматочок льоду в поліетилені або шматок тканини, змоченої в холодній воді. Ноги поставте в тазик з теплою водою. Це посприяє зменшенню циркуляції крові в області носа і припинення кровотечі.
6
Для утворення кров'яного згустку в носі можна притиснути крило носа до перегородки на стороні кровотечі на 5 хвилин. Якщо такий захід не допомагає, слід в носовій прохід поставити марлевий або ватяний тампон довжиною 2,5-3 см і товщиною 0,5 см, змочений у 3% розчині перекису водню.
7
При дуже сильній кровотечі можна випити 1-2 чайних ложки 5-10% -ного розчину хлористого кальцію або 2 таблетки «Вікасол». Якщо їх під рукою немає, можна випити 30 мл солоної води - 1/3 частина чайної ложки, розчинених в 100 мл води.
Зверніть увагу
Людям зі схильністю до сильних носових кровотеч не рекомендується зловживати фруктами і овочами, що містять аспіріноподобних речовини, що розріджують кров. Це - смородина, абрикоси, сливи, виноград, полуниця, персики, огірки, помідори та ін.
Корисна порада
При частих носових кровотечах рекомендуються профілактичні заходи - вживати аскорбінову кислоту, приймати суміш меду з лимоном, сухофрукти з медом, часник або часникова олія.