Як виростити гречку.

Гречка, батьківщиною якої є південна частина Азії, культивується дуже давно. Людям завжди подобався її смак і легкість, з якою вона засвоюється організмом. А після того, як учені довели її цінність з наукової точки зору (дієтичні якості, утримання великої кількості вітамінів і мікроелементів, органічних кислот і білків і т.д.), цей продукт став ще більш популярним. Деякі люди навіть хочуть вирощувати гречку на присадибних ділянках.
Інструкція
1
Щоб зайнятися вирощуванням цієї корисної для здоров'я культури, вам слід виділити для неї значну ділянку землі, т.к. її врожайність в середньому становить 8-10 центнерів з гектара. Тобто садити її на невеликому присадибній ділянці має сенс тільки для того, щоб використовувати як сидерат (органічного добрива).
2
Крім того, майте на увазі, що гречку можна вирощувати не скрізь. Вона добре росте на родючих, пухких, добре розпушений і прогрітих грунтах і погано переносить важкі глинисті, перезволожені, кислі грунти і солончаки. Якщо на вашій ділянці недостатньо поживних речовин, пам'ятайте, що перед висівом гречки не варто його угноювала. Гречці потрібні тільки мінеральні добрива, зокрема нітрофоска або нітроамофоска (в лісостепу) і гранульований суперфосфат (в степу). Підгодовують ці зернові також фосфорно-калійними добривами. Але запам'ятайте, що в складі добрив, використовуваних для гречки, ніколи не повинно бути хлору.
3
Якщо землі у вас достатньо, приготуйте для посадки насіння. Скільки вам їх буде потрібно, залежить від кліматичних умов, ґрунту і способу посадки. В холодних районах норма висіву більше - до 90 кг на гектар, в теплих - до 70-ти, якщо гречка сідає вузькими рядами, і 60-45 кг, відповідно, якщо спосіб посадки широкорядний.
4
У кожному разі постарайтеся знайти добірні насіння - великі і здорові на вигляд. Перед посадкою обробіть їх мікродобривами з вмістом борної кислоти і молібденового амонію або деревною золою.
5
Висівати гречку слід не раніше, ніж в травні, після того, як мине небезпека весняних заморозків, так як її сходи при температурі мінус 2-3 градуси гинуть. Чутлива вона і до осінніх заморозків.
6
Сійте гречку в залежності від вашої грунту. Якщо вона бідна, і бур'янів на ній мало, міжряддя можуть становити від 8 до 15 см. Якщо ж земля родюча і засмічена бур'янами, міжряддя краще робити ширше - до 45 см. Це дасть вам можливість добре обробляти рядки і легко вносити підгодівлю. Скоростиглі сорти гречки краще сіяти більш купчасто, вузькими рядами.
7
Після посіву зерна (глибина висіву від 4 см на важких грунтах до 8-ми на легких) грунт накочується. До появи сходів виконується боронування посівів, щоб не утворилася кірка, крізь яку ніжні паростки гречки не пробиває.
8
До цвітіння гречки постарайтеся організувати її регулярний полив. Міжряддя обробляйте не менше трьох разів. Втретє рослини слід добре підгорнути, щоб знищити бур'яни.
9
Для оберігання цієї культури від шкідників можна обробити її інсектицидами. Але краще цього не робити, якщо тля і блішки масово не розмножуються, оскільки, як правило, за кілька днів до масового цвітіння гречки поряд з полем розміщують вулика.
10
До збору врожаю приступайте тоді, коли побачите, що побуріло до 80% плодів. Молотити зерно положено через 3-4 дня після скошування.