Як повернути банківську комісію.

Іноді кредит стає реальною можливістю придбати квартиру або машину, з'їздити на відпочинок або зробити ремонт. Але дуже часто деякі банки вносять в кредитний договір умови про оплату різних додаткових комісій. Првільно це і як можна повернути сплачені гроші назад?
Інструкція
1
Зазвичай банки стягують додаткові комісії за відкриття і ведення позикового рахунку, за видачу кредиту і т.д. Але всі ці операції є прямим обов'язком банку, а не послугами. Тому ви маєте право відмовитися від їх сплати. Але майте на увазі, що якщо ви відразу відмовитеся платити комісії за договором, банк може просто відмовити вам у видачі кредиту. Але вихід є, оскільки повернути свої кревні ви зможете навіть після того, як кредит узятий і комісії вже оплачені.
2
Для того щоб отримати назад всю оплачену суму, вам необхідно самостійно звернутися безпосередньо в банк з претензією або діяти через спеціалізовані організації з захисту прав споживачів. У першому випадку напишіть рекомендований лист на ім'я керуючого банком. У претензії вимагайте від банку визнати недійсним пункт кредитного договору, що стосується сплати комісії та повернення всієї сплаченої суми. Обов'язково вкажіть в листі, що якщо банк відмовить у задоволенні вимоги і справа дійде до суду, то відповідачу буде пред'явлений позов про відшкодування морального збитку і судових витрат. Крім того, він буде зобов'язаний сплатити на користь держави штраф в розмірі 50% від суми, присудженої судом позичальнику.
3
Отримати свої гроші назад ви також зможете, звернувшись в організацію з захисту прав споживачів. Вам необхідно буде лише написати заяву та подати копію кредитного договору, а також квитанції про оплату комісії банку. Далі фахівці самі підготують всі необхідні документи і проведуть переговори з банком.
4
Пам'ятайте, що ви зможете повернути тільки комісії, сплачені протягом трьох останніх років.
5
Як показує практика, в більшості випадків, банки намагаються не доводити справу до суду, оскільки це загрожує для них додатковими витратами.