Як бути з вигрібною ямою на ділянці. розрахувати середньодобовий витрата води в квартирі.

Каналізація необхідна для комфортного перебування у великому заміському будинку і на маленькій дачі. Якщо перед вами стоїть проблема відводу стічних вод на судовому ділянці , розгляньте способи збору нечистот і підберіть відповідний для себе варіант.
Інструкція
1
Виберіть систему збору нечістот.Сістему автономної каналізації можна влаштувати у вигляді простих накопичувачів або складних споруд з біологічної та механічної очищенням зібраних відходів. Перші - вигрібні ями з дном і без дна. В них збираються, а потім відкачуються нечистоти. Розрахуйте обсяг ями, враховуючи середньодобова витрата води однією людиною (в середньому 150-170 л). Якщо кількість стічних вод на добу не перевищують 1 м 3 - зробіть просту вигрібну яму.
2
Оберіть місце для вигрібної ями.Несмотря на простоту споруди, існує декілька обмежень по його розташуванню на ділянці . Це і видалення від джерел питної води, і зручний під'їзд машини, і достатню відстань від житлових приміщень та ділянок з рослинами. Розташуйте яму ближче до дороги, щоб асенізаційні машина вільно могла під'їжджати до місця вигреба. При наявності на ділянці колодязя або іншого водозабору не ставте відстійник на одній з ним лінії - це може привести до потрапляння нечистот в питну воду.
3
Зробіть накопичувач з дном.Еслі грунтові води підходять до поверхні ближче 2 м, зробіть для відходів герметичну вигрібну яму. Виконайте стіни з матеріалу, не схильного до гниття: бетону, залізобетону, цегли, каменю. Виберіть бетонні кільця круглого або квадратного перетину і встановіть їх один на одного в підготовлений котлован. Проведіть роботи по герметизації зовнішніх і внутрішніх стиків, використовуючи армований бетон, а потім - шар бітуму. При цьому попередньо на дно насипте глину шаром 30 см і зробіть ухил в 45 градусів для кращої відкачування вмісту.
4
Встановіть кришку.Сверху споруди покладіть перекриття з люком для шланга. Отвір (70х70 см) закрийте двома кришками з теплоізолюючою прошарком з пінопласту або мінеральної вати. Першу поставте на перекриття, другу - на рівні землі після засипки споруди. Вирийте траншею, просипьте її шаром піску і прокладете в них до відстійника утеплені каналізаційні труби діаметром не менше 100 мм.
5
Використовуйте готові сістеми.В якості накопичувачів можна встановити на ділянці готовий септик - покращений варіант вигрібної ями, застосовуваний для влаштування каналізації на дачі і заміських будинках. Для нього не доведеться відводити затишне місце на ділянці - септик допускає безпосередню близькість до будинку. Крім того, ємність герметична і водонепроникна, що важливо при високому стоянні ґрунтових вод. Зверніть увагу на установку, корпус якої виконаний зі склопластику - він не схильний до корозії.
Зверніть увагу
Підготуйте траншею із загальним ухилом 3-5 градусів, щоб відвід каналізаційних вод проходив самопливом.
Корисна порада
Щоб асенізаційні машина могла повністю відкачати всі нечистоти, розташовуйте дно накопичувача не глибше 3 м від поверхні землі.