Як скласти план оповідання. план розповіді кам'яна квітка.

Натхнення - велика річ. Ви беретеся за перо, і думки самі собою виливаються не папір ... А потім, коли перечитуєте, виникають питання: а де ж композиція, де ж стрункість, де гармонія в співвідношенні частин? Щоб уникнути подібних неприємних несподіванок, необхідно затиснути натхнення в лещата чіткого плану .
Інструкція
1
План будь-якого словесного твору починається з композиції. У кожного оповідання повинні бути наступні композиційні частини: експозиція, зав'язка, розвиток дії, кульмінація, розв'язка. В експозиції намічаються основні характери, вимальовується обстановка, в якій будуть розвиватися події. Зав'язка конфлікту - відправна точка його розвитку. Ці частини оповідання - одні з ключових, бо формують початкове враження читача від твору.
2
Розвиток дії - основна частина оповідання, де відбуваються події, які в подальшому призведуть до кульмінації конфлікту. У ваших силах зробити цей пункт плану більш-менш напруженим. Однак пам'ятайте і про те, що не варто надто зволікати розвиток дію, а то читачі кинуть читати ваше геніальний твір, так і не дійшовши до самого цікавого.
3
Кульмінація і розв'язка - те саме "цікаве", для чого оповідання, власне, і пишуться. Тут читачі, затамувавши подих, дізнаються, хто ж вбивця - садівник або покоївка; тут вони вловлюють суть твору, розуміють, навіщо ви його написали і що хотіли сказати; тому постарайтеся, посидьте на цих частинах подовше, кілька разів прочитайте і перевірте, намагаючись увійти в роль тієї людини, яка буде згодом бродити дорогами ваших думок.
4
Однак при написанні оповідання враховуйте не лише кількість частин і якість того, що вони в собі містять. Дуже важливо звернути увагу на співвідношення частин, бо на цьому й базується композиційна гармонія тексту. Не затягуйте одну частину, залишивши на іншу одне-два малозрозумілих пропозиції. І розвивайте свою авторську інтуїцію: ніякі поради і рекомендації не замінять вам повною мірою ваш власний геній.