Як з паперу зробити коло.

Добре, коли поруч є все креслярські приналежності, що дозволяють зобразити і вирізати будь-яку геометричну фігуру, у тому числі і таку, як коло . Однак якщо під рукою практично нічого немає, то і в цьому випадку можна з гідністю вийти зі скрутного становища. Досить використовувати підручні засоби, і той же коло вийде нічим не гірше.
Вам знадобиться
  • - гострий предмет;
  • - циркуль;
  • - олівець;
  • - лінійка;
  • - папір.
Інструкція
1
Навіть якщо є циркуль, а коло необхідно виготовити великого розміру, то і цей важливий креслярський прилад не знадобиться, так як його розчин має обмеження. В цьому випадку візьміть загострений предмет (гвоздик, зубочистку, голку і т.д.) і прив'яжіть до неї міцну нитку. Інший кінець нитки закріпіть на олівці або крейді. Поставте вістря приблизно на середину майбутнього коло а, відміряйте на нитці потрібний радіус, замотайте на який малює предмет надлишок нитки. Після цього іншою рукою акуратно креслите коло , намагаючись, щоб нитка була в усіх точках натягнута однаково.
2
Існують лінійки з дрібними отворами, в які поміщається тільки вістря ручки або олівця. Причому мітки зроблені через кожен сантиметр. Вставте в один отвір голку, виберіть потрібний радіус, помістіть олівець в друге отвір. Притримуючи голку, обережно ведіть в лінійці олівець, стрижень якого зобразить коло .
3
Якщо немає під рукою навіть загострених предметів, то можна скористатися й іншим способом, виготовивши для початку викрійку коло а, яку потім потрібно буде обвести на чистий аркуш. Для цього візьміть аркуш паперу складіть його удвічі, потім ще раз навпіл, після чого повторіть згин ще раз. Складати необхідно папір так, як якщо б хотіли виготовити з неї сніжинку. Отримайте конус, який бути сегментом майбутнього коло а, а точніше його 1/8 частиною.
4
Відміряйте потрібний радіус коло а по довгій стороні, починаючи від гострої частини сегмента. Виконайте це спочатку з одного боку, а потім з іншого. Після цього продовжите відміряти радіус по всьому сегменту, намагаючись розташовувати точки якомога ближче. З'єднайте отримані точки, які дадуть підлозі коло . Відріжте зайвий папір, розгорніть викрійку і обведіть її на потрібний аркуш паперу.
5
Круг можна зобразити за допомогою лінійки з кружками. Однак потрібно враховувати, що на пристосуваннях такого роду дано досить невеликі гуртки, які можна просто обвести. Для отримання коло а більшого діаметра скористайтеся будь-якими предметами, що мають форму коло а. Це можуть бути різнокаліберні тарілки, кухлі, підноси, підставки і т.д. Для коло а меншого діаметра підійдуть чарки, монети, котушки.