Як вибрати хорошу плиту.

На будь-якій кухні центральним елементом є кухонна плита. Звичайно, смак і запах приготованих страв залежить від кулінарних здібностей господині, а не від плити, але в тому, що ця побутова техніка дуже важлива, сумнівів немає. До вибору плити підійти потрібно відповідально, адже і купується вона на довгий термін.
Інструкція
1
Якщо виникло питання про придбання нової плити, необхідно визначитися, яку ж вибрати - газову або електричну. Всі плити також поділяються на вбудовувані і класичні свободностоящие.
2
Сучасні електричні плити виробляються двох видів: стеклокерамические і класичні. Останні готують їжу довше, але коштують дешевше. Для нагріву конфорки, як і для її охолодження, потрібен певний час. Такі плити, як правило, оснащені таймером і регулятором температури.
3
Склокерамічні плити володіють більшою теплопровідністю, і в процесі роботи температура легко регулюються. За швидкістю приготування їжі ці плити не поступаються газовим, але при цьому набагато безпечніше. Склокераміка має високі теплоізоляційні властивості - тепло від тенів добре пропускається вгору, при цьому воно по поверхні не поширюється, і простір навколо конфорки залишається майже холодним. Хоча слід зазначити, що такі плити пред'являють особливі вимоги до посуду. Її дно повинно мати ідеально гладку й рівну поверхню.
4
Значно простіше вибрати газову плиту . Відомі виробники комплектують газові плити складовими решітками-підставками, які можна мити в посудомийній машині, а саму плиту набагато легше чистити. Переконайтеся, що вона оснащена системою Gas Control або має її аналог, що захистить від витоку газу. Системою газ-контролю можуть обладнуватися тільки конфорки або тільки духовка, а може бути і спільно. Найбільш кращий, зрозуміло, останній варіант.
5
Однією з корисних функцій є система електророзпалю. Дуже зручною функцією є таймер. З його допомогою програмується робота однієї конфорки і духовки. Електронний таймер дає можливість автоматичного включення або виключення духовки (або конфорки) в заданий час.
Газові плити мають ряд переваг перед електричними: вони набагато економічніше, їжа на них готується набагато швидше, не потрібно довго чекати нагрівання конфорок. Своєчасні газові плити мають безліч технічних характеристик, що ускладнюють процес вибору. Тому перед тим як зробити покупку, необхідно визначитися з тими функціями плити, які вам обов'язково знадобляться і тими, без яких цілком можна обійтися.
Інструкція
1
Визначтеся з необхідними габаритами. Плита традиційної комплектації має висоту 85 сантиметрів, глибину - 50 або 60 сантиметрів. Ширина варіюється від 30 до 90 сантиметрів. Висоту плити можна поміняти за рахунок регульованих ніжок. Глибина варильних панелей залежить від параметрів стільниці. Стандартні настільні плити мають наступні параметри: 11х50х34 сантиметра у двоконфорочна моделей, 22х50х50 сантиметрів у трьох або четирехконфорочной.
2
Вибирайте плиту з практичною поверхнею. Традиційна недорога емаль нестійка до відколів і подряпин, а стильні поверхні з нержавіючої сталі вимагають постійного догляду із застосуванням спеціальних миючих засобів. Моделі плит від найбільших виробників оснащені склокерамічними поверхнями. Вони досить практичні і прості у догляді. Жароміцне скло за експлуатаційними характеристиками можна порівняти зі стеклокерамикой, але при цьому коштує дешевше.
3
Подумайте, яка кількість конфорок необхідно вам для приготування їжі. Якщо немає необхідності готувати на велику сім'ю, цілком можна обійтися двохконфорки плитою. При періодичних відключеннях електрики чи газу ідеальним варіантом стане плита з комбінованими конфорками. Зверніть увагу на розмір конфорок: вони повинні відповідати розмірам вашої посуду. Щоб позбутися від необхідності чистити решітку плити, вибирайте плити з трикутними конфорками, на плоску поверхню яких можна ставити посуд.
4
Вирішіть, який тип духовки вам необхідний: газова, електрична чи комбінована з електрогрилем. Врахуйте, що електрична духовка підвищує навантаження на електромережу. Газові духовки можуть бути двох видів: без вентилятора з двома режимами нагріву і з примусовою циркуляцією повітря. В духовці з електрогрилем страви будуть прогріватися рівномірно. Обсяг духовки, що варіюється від 42 до 56 літрів, вибирайте, виходячи з того, який обсяг порцій ви будете готувати. Спеціальні дека, механічно висуваються вперед при відкритті дверцят духовки, дозволяють легко перевіряти страви на готовність. Вбудований таймер після закінчення заданого проміжку часу видає звуковий сигнал і може самостійно відключити нагрівальні елементи. Дуже корисною буде також функція каталітичного самоочищення духовки.
5
Приділіть увагу безпеці плити. Вона повинна бути оснащена функцією газ-контроль, яка блокує подачу палива при згасанні вогню в конфорці. Плити новітнього покоління, здатні заблокувати свою роботу на якийсь час, ідеальні для сімей, де діти часто залишаються вдома без нагляду дорослих. Подвійне або потрійне жаропрочное скло, яким обладнані дверцята сучасних духовок, вбереже від опіків. Виключити наявність у будинку небезпечних для дітей сірників допоможе функція електроподжіга. Але майте на увазі, що при слабкому напрузі в мережі система може давати збої або зовсім перестати працювати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hodyQRUJPME