Як виростити фінікову пальму з кісточки.

Вирощування фінікової пальми з кісточки найкраще починати в лютому-березні. При цьому дотримуйте температурний режим - 8-16? С взимку і 18-20? С влітку, при відносній вологості повітря - 40-50%, раз на тиждень зрошуєте листя пальми.
Вам знадобиться
  • - кісточка фініка
  • - почвогрунт
Інструкція
1
Сирий (Не смажений) фінік очистіть від шкірки і м'якоті. Після чисту кісточку плоду залиште просохнути на добу, щоб уникнути появи процесу гниття.
2
Оскільки фінікова кісточка дуже тверда, замочіть її в теплій воді на 3-5 днів до повного набухання, при цьому щодня міняйте воду.
3
Використовуйте також наступні методи прискорення пророщування паростка з кісточки фініка: ошпарюють гарячою водою, дряпайте кісточку перед замочуванням, щоб вода швидше в неї проникала, робіть в кісточці не надто глибокі надрізи, щоб вона легше розкололася.
4
Для того, щоб успішно виростити фінікову пальму з кісточки , як почвогрунта візьміть спеціальну землю, тирсу або торф змішані з землею.
5
Після вимочування занурте кісточку в почвогрунт у вертикальному положенні на глибину, яка дорівнює 1,5 довжини фінікової кісточки .
6
Для пророщування кісточок забезпечте достатньо високий температурний режим (від 20 до 25? С), підтримуючи таку температуру, виростити фінікову пальму з кісточки буде набагато простіше.
7
Регулярно проводите зволоження ґрунту з кісточками.
8
Кісточки фінікової пальми після висадки в горщик проростуть через 2-3 місяці.
9
Коли паростки досягли висоти в 10 см, висадіть їх в окремі горщики, розміром в діаметрі від 10 до 12 см в грунт, призначений для дорослих рослин. Для приготування такого почвогрунта візьміть 2 кг перегнійно-листової і глинисто-дернової грунту, по 1 частині торф'яної грунту, перепревшего перегною і річкового піску і 1/3 частини деревного вугілля.
10
Коли коріння рослини почнуть проникати в дренажні отвори горщика - пересадите пальму в горщик, на 3 - 4 см більший за попередній.
11
Фінікову пальму необхідно удобрювати не рідше 1 разу на 30 днів спеціальним складом добрива.
Зверніть увагу
Ви можете виростити справжню фінікову пальму з кісточки фініка, яку купили в магазині. Як виростити фінікову пальму з кісточки. Посадіть декілька кісточок від фініків вертикально в землю так, щоб верхня частина кісточок була закрита землею на 1 см. Добре проростають фінікові кісточки в суміші з сирих тирси, торфу і піску в співвідношенні 1: 1: 1. Зверху прикрийте цю суміш болотним білим мохом (сфагнумом).
Корисна порада
На самому початку розмови, хочемо попередити, що вдома пальма росте повільно, за три роки може прорости всього 3-4 листа, але вона точно не буде плодоносити, т.к. для цього потрібно дві рослини - жіноче і чоловіче. При цьому вона може зацвісти на 6-8 рік, але може і на 20-й Так що якщо ви дуже хочете виростити фінікову пальму яка дає плоди, з'їсти прямо з дерева фінік, вирощений з кісточки в домашніх умовах, то вам доведеться ростити поруч два дерева різних статей.
Якщо вам подобаються екзотичні рослини, ви можете у себе вдома виростити з кісточки фінікову пальму. Отримати фінік з кісточки можна, але слід відразу бути готовим до того, що це деревце буде радувати вас тільки своїми декоративними листям. Плодів фініки, вирощені в домашніх умовах, не дають.
Інструкція
1
Для прискорення проростання кісточки фініка, що має тверду оболонку, її потрібно помістити на дві доби в термос, куди налита чиста, трохи підігріта снігова вода. Добре, якщо ви додасте в цю воду трохи природного біостимулятора гумату натрію. Через два дні кісточку потрібно перекласти в закриту ємність з вологим мохом-сфагнумом, гідрогелем або мокрими тирсою і залишити на півтора місяця біля батареї опалення, щоб зберігалася температура 30-35 ° С.
2
Через 3-4 тижні треба перевірити, чи не пересохло Чи насіння. При появі крихітних відростків кісточку відразу ж слід пересадити в горщик висотою 10-12 см з вологою сумішшю дернової землі, торфу і піску, узятих в рівних частинах. Пророслу кісточку краще не встромляти в землю, а покласти горизонтально, вниз розрізом, присипавши землею на 3 см.
3
Після цього не варто поспішати переставляти горщик з кісточкою на підвіконня. Краще помістити його в прозорий поліетиленовий пакет і, щільно його зав'язавши, поставити в тепле місце, наприклад, на кухні біля плити.
4
Оптимальна температура для появи сходів фінікової пальми - 20-25 ° С. Найголовніше, щоб рослини отримували максимум світла і стояли ближче до скла.
5
Молоде рослина до 3-х років слід пересаджувати щорічно, потім - 1 раз в 5 років. Пальма дуже болісно реагує на травмування кореня, тому пересадку роблять методом перекидання з колишнім земляним комом. Садити рослину потрібно в глибокі конусоподібні горщики. На дно горщика кладуть двосантиметровий шар дренажу з керамзиту, деревного вугілля або моху.
6
Суміш землі для фінікової пальми повинна складатися з дернової, листової грунту і піску в рівних обсягах. Влітку можна виставляти рослину на вулицю - під крону молодий яблуні або при вході в будинок.
7
Якщо рослина стануть атакувати комахи-шкідники - попелиці, павутинні кліщі або ложнощитовки, пальму потрібно обприскувати сильнодіючим інсектицидом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_JB8lrZCgqE
Зверніть увагу
Як виростити фінікову пальму з кісточки? Робити це краще всього в лютому-березні. За цей час кісточка набухає і паростку стане простіше пробитися через неї. 3. Також використовують такі методи прискорення пророщування фініка з кісточки: ошпарюють гарячою водою, дряпають перед замочуванням кісточку, щоб вода швидше проникала в неї, роблять неглибокі надрізи в кісточці, щоб вона легше розкололася.
Корисна порада
Фінікову пальму в домашніх умовах виростити досить просто. Необхідно взяти десяток кісточок і покласти їх в "інкубатор". Для цього буде потрібно пластмасовий лоток і м'яка натуральна тканина. На одну частину тканини в лоток викладаємо кісточки на відстані 2 см один від одного, а іншою частиною прикриваємо зверху і рясно змочуємо відстояною водою. Як виростити фінікову пальму. Фінікова пальма в будинку - це реально. Фінік - кісточка - пальма!