Як вести бесіду з людиною.

У культурному суспільстві людська особистість унікальна і безцінна. Спілкуючись між собою, люди розвиваються, змінюються, досягають успіху. Уміння вести бесіду незалежно від її рангу - мистецтво і найцінніше придбання людини.
Інструкція
1
Будьте готові до спілкування. Перш ніж почати бесіду , посміхніться і поверніться до людини, дайте йому зрозуміти, що ви відкриті для розмови. Розташуйте до себе людину, торкнувшись таку загальну тему, яка здатна викликати тільки приємні емоції.
2
Залучіть всю свою проникливість і увагу, щоб зрозуміти, в якому психологічному стані перебуває ваш співрозмовник. Так ви зможете вибрати лінію поведінки, яка зробить вашу бесіду більш змістовною і приємною для обох сторін.
3
Незалежно від рангу бесіди дотримуйте основні психологічні принципи. Це допоможе вам вибудувати спільний розмову, не руйнуючи, а розвиваючи і гармонізуючи ваше спілкування.
4
Розуміння і повага є основами бесіди. Уважно ставтеся до точки зору людини. При наявності невирішених проблем таке ставлення сприяє виникненню декількох варіантів рішення, що дозволяє вибирати оптимальний варіант, а при звичайній розмові розвиває людей.
5
Проявляйте стриманість. Іноді буває так, що люди, бесіду я, проявляють велику кількість емоцій, що істотно впливає на висновки співрозмовників і прийняті рішення. Постарайтеся зняти надмірну емоційність співрозмовника: переведіть розмову на іншу тему, відволікаючи людини доречним зауваженням, запропонуйте йому стакан води або чаю. При цьому контролюйте і власний стан.
6
Не брешіть, спілкуючись з людиною. Згодом брехня обов'язково виллється в зіпсовані відносини і підірве ваш авторитет.
7
Розмовляючи, відмовтеся від повчального тону. При переконанні використовуйте силу дійсних фактів і закономірно випливають з них наслідків. Уважно вислухайте відповідь співрозмовника.
8
Завжди пам'ятайте, що мета бесіди полягає не у відстоюванні позицій, а в отриманні задоволення від спілкування та прийнятті рішень, прийнятних для обох сторін.