Як вигнати пробку з системи охолодження.

Будучи складною високотехнологічною системою, автомобіль потребує періодичної наладки і регулюванню своїх агрегатів. Іноді при порушенні правил експлуатації транспортного засобу можуть виникнути проблеми в рідинної системі охолодження . Однією з ознак того, що в системі утворилася повітряна пробка, є сторонні булькающие звуки при запуску двигуна. При такому симптомі автомобілю потрібна допомога.
Вам знадобиться
  • - охолоджуюча рідина;
  • - набір гайкових ключів;
  • - чиста ганчір'я;
  • - напарник.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до видалення повітряної пробки, перевірте надійність затягування кріпильних болтів, розташованих на блоці циліндрів і помпі. Переконайтеся також в герметичності з'єднувальних трубопроводів. Нерідко повітря потрапляє в систему охолодження через погано затягнутого кріплення. При необхідності підтягніть болти і міцно підключіть ослаблений шланг. Трубопровід, який має непереборні деформації, замініть на завідомо справний.
2
Огляньте прокладку блоку циліндрів і сам блок на предмет виявлення пошкоджень. Якщо на голівці блоку візуально виявляється потемніння чи явні тріщини, в систему охолодження можуть потрапляти вихлопні гази. У такому випадку проведіть заміну головки блоку циліндрів; інакше разове видалення повітряної пробки не призведе до позитивного результату.
3
Від'єднайте кришку розширювального бачка. Зазвичай він являє собою напівпрозору пластмасову ємність з горловиною і служить для компенсації змін обсягу робочої рідини при температурних коливаннях. При знятій кришці бачка неодноразово стисніть руками шланги радіатора, щоб видалити з системи повітря, що утворився в момент заміни рідини.
4
Встановіть автомобіль на естакаду або височина таким чином, щоб передня його частина знаходилася вище задньої. Запустіть двигун в режимі холостого ходу, попередньо знявши кришку радіатора. При наявності в системі обігрівача виставте його регулятор на максимальну потужність, що дозволить охолоджуючої рідини активно проходити через систему обігріву. Дайте двигуну якийсь час попрацювати, щоб повітряна пробка вийшла з системи.
5
Після видалення повітряної пробки перевірте рівень охолоджуючої рідини в системі; при необхідності доведіть його до норми. До упору закрутіть кришку радіатора і розширювального бачка.