Як виростити перепелів.

Вирощування перепелів - процес не більш складний і трудомісткий, ніж розведення будь-який інший домашньої птиці. До того ж, вони відрізняються швидким ростом і високою продуктивністю. Містити перепелів в невеликих кількостях можна навіть в умовах міської квартири.
Вам знадобиться
 • - малогабаритний побутової інкубатор;
 • - картонний або фанерний ящик, можна пташині клітки або тераріум;
 • - сітка;
 • - чистий папір;
 • - обігрівач;
 • - корми для молодняка.
Інструкція
1
Придбайте або виготовте малогабаритний побутової інкубатор. Молодняк на фермах виводять шляхом штучної інкубації, оскільки одомашнені перепілки втратили інстинкт насиджування. Пристрої промислового виробництва, як правило, занадто великі для потреб птахівників-аматорів. Саморобний інкубатор в цьому випадку переважніше. Зробити його не складно. Для цієї мети підійдуть картонний пакувальний ящик, старий вулик або непотрібний корпус вийшов з ладу холодильника. Існує багато конструкцій саморобних інкубаторів. Знайти їх досить просто.
2
Тільки що вилупилися перепелят помістіть в заздалегідь підготовлений картонний або фанерний ящик. Для невеликого виводка, що налічує 20-30 голів, цілком підійде звичайний посилочний. Для 100 перепелят його розміри повинні бути не менше ніж 30х30см. Застеліть ящики чистим папером. Поверх неї закріпіть сітку з розміром осередків 5х5мм. Це дозволить запобігти «шпагат» - роз'їзду ніг у щойно вилупилися пташенят. Папір міняйте у міру забруднення. Можна використовувати також невеликі пташині клітки або тераріуми.
3
Забезпечте дотримання температурного режиму, оскільки молодняк дуже чутливий до змін температури. У приміщенні має бути сухо і тепло - 27-28 градусів. До семиденного віку застосовуйте обігрів. Для цього розділіть клітку сітчастої перегородкою. В одній її половині встановіть ТЕНи від інкубаторів або лампи з відбивачами. Температура під обігрівачем повинна бути 35-36 градусів. Забезпечте надходження свіжого повітря, що, однак, не повинно супроводжуватися протягами.
4
Перепелята починають харчуватися з перших же годин життя. Оскільки вони дуже швидко ростуть, їм потрібні корми з високим вмістом вітамінів, мінеральних речовин, протеїну. Годуєте пташенят пересипаною сухарями сиром, рубаним яйцем, різаною зеленню, кормами для молодняка.
5
Зверніть увагу на освітлення. Перші 7 днів воно має бути цілодобовим. Потім щотижня скорочується на 3 години і до півторамісячного віку доводиться до 12 годин на добу.
6
Якщо ви не хочете власноруч займатися виведенням перепелят, придбайте молодняк в якому-небудь фермерському господарстві. Для вирощування відберіть рухливих, міцно стоять на ногах пташенят. Для перевезення підготуйте картонні або фанерні коробки. Зробіть в них вентиляційні отвори. Перевозити перепелят можна по 80-100 голів у кожній коробці.
Перепілок в домашніх умовах розводити не складно, головне забезпечити їм умови життєдіяльності (достатня кількість світла, тепло, пиття і їжу). Одна особина приносить приблизно 300 яєць на рік. Як правило, птахи невибагливі.
Вам знадобиться
 • - лоток;
 • - клітина;
 • - інкубатор;
 • - яйця перепелів;
 • - мох, солома.
Інструкція
1
Спочатку вирішите, де ви будете містити перепілок. Птахів можна вирощувати в умовах міської квартири, приватного будинку, гаража, дачі та ін. Після цього придбайте яйця перепілок, щоб вивести пташенят. Можете купити їх в магазині або у досвідчених заводчиків. Головне, щоб яйця не були дієтичними.
2
Купуйте клітку для утримання канарок або папуг, вона підійде для утримання 2-3 птахів і одного півника. Дно клітки вистелити сіном або мохом, це потрібно для того, щоб птахи могли активно рухатися, шукати корм, тим самим, підвищуючи свою вагу і несучість. У клітинах встановіть піддон з піском, придбайте поїльник з автоматичною подачею води і встановіть годівницю.
3
Щодня додавайте в корм рубані яйця, морква, зелень. Періодично давайте перепелам антибіотики під контролем лікаря-ветеринара. Раз на місяць давайте птахам воду, в яку додавайте слабкий розчин марганцівки. Ці заходи дозволять запобігти зараженню паразитами.
4
Крім того, якщо ви зібралися вирощувати перепелів, забезпечте їм потрібний температурний режим. В приміщенні повинен бути рівень вологості не менше 60-70% і 16-20 градусів тепла. Зробіть спеціальний вольєр, як правило, такі споруди не продаються. Або зверніться до тих, хто виготовить вам його на замовлення. Лотки для утримання можуть бути дерев'яними або пластмасовими, з сітчастими або фанерними перегородками. Для освітлення достатньо ламп розжарювання потужністю 60 Вт.
5
Купуйте інкубатор для виведення нових пташенят. Як правило, одна особина може нестися близько року, потім її забивають і тоді краще вивести нове потомство. М'ясні породи потрібно забивати у віці 2-3 місяців, в цей час досягається максимальний набір ваги.
6
Годуйте перепілок два-три рази на день. Слідкуйте за якістю налитої води. У перші тижні життя птахам давайте тільки кип'ячену воду, потім можете наливати сиру. Головне, щоб вона була відстояною.
7
Нести яйця перепілки починають з 2-3 місяців, це найоптимальніший вік. До цього віку організм птиці не дозрів, в деяких випадках перепілки починають нестися в 3-4 місячному віці, що пов'язано з умовами утримання і годуванням.
Зверніть увагу
Перепелиці добре переносять перебування в замкнутому просторі. Однак, можете іноді випускати їх пройтися по травичці в огородженому вольєрі. Шумить у перепілок тільки півник. Щоб уникнути неприємного запаху, клітини і лотки вичищайте від посліду раз на 3-4 дні.
Корисна порада
Якщо ви збираєтеся зайнятися масовим розведенням птахів, зареєструйтесь як індивідуального підприємця.